View Single Post
Eski 19-05-2012, 08:43   #9
Garuda
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-10-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi agozce Mesajı Göster
Muhteşem...Hatta ötesi. Kokusu nasıl? Biraz bilgi lütfen. Bakımı, istekleri...

Evet bir de tamamını görelim, bizimkiler ne zaman açacar tahmin yapalım...?

Benimkinin yaprakları kıvrılıyor, bir türlü düzeltemedim..
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi karalale Mesajı Göster
Masallah sayin Garuda. Bizlere biraz bilgi verimisiniz. Ne zamandir sizinle, kücük mü yoksa bu haliylemi aldiniz? Nerde duruyor, sulamasi, istekleri gibi... Hoya nin vatanindan da anca böyle bir güzellik beklenir di zaten...
Sayin agozce ve karakale merhabalar,
Cicegimi begendiginiz icin tesekkurler.
Sorularinizi sirayla cevaplamaya calisayim, kokusunu alamadigimi soyleyebilirim ya benim burnumda bir sorun var veya kokmuyor
Ihtiyaclari konusunda cok detayli bir bilgim olmamasina ragmen sunlari soyleyebilirim, yaprak seklinden su ihtiyacinin diger hoyalardan biraz fazla oldugunu dusunuyorum, kursun kalem kalinligindaki govdeye bakarsak oldukca direncli ve guclu bir yapisi var, yilda birkac kez cicek actigini biliyorum, ayrica cok hizli buyuyen bir tur ve su an uzerinde olgunlasmaya devam eden 3 adet daha tomurcuklanma var.
Uygun ortamda 2-3 ayda 5-6 metre buyuyebilecegini soyleyebilirim.

Fotograftaki hoya imperialisi gordugunuz halde aldim ( aslinda gordugunuz 5-6 celigin alindiktan sonraki halidir ) ilaveten mevcut ana bitkinin bir sapinda hava koklendirme deniyorum.

Cicek salonumda duruyor, aydinlik ama direk gunes almayan bir yerde muhafaza ediyorum.

Internetten carpici bir fotografi

Uploaded with ImageShack.us

Bu fotografta ise cicegin boyunun 3.5 inc yani 8 cm 9 milimetre oldugunu goruyoruz

Uploaded with ImageShack.us

Saygilar

Düzenleyen Garuda : 19-05-2012 saat 11:32
Garuda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön