View Single Post
Eski 16-05-2012, 09:59   #182
canannuman
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-12-2008
Sürat kargo bereç şubesi.
Fideleri gönderecek kişiye ev adresimi verdim. 3 adet teslim alacak alıcı adı yazdım.
Faturayı keserken sadece benim adıma kesmiş soyadımıda yanlış yazmış.
Tamam olabilir insanlık hali.
3 alıcı ismi var diğer iki ad soyad tutuyor ALICI olarak.
Ancak faturada isim yanlış ve diğer alıcıların adı faturada yok diye teslim etmemişler.
Şimdi bu iş güzarlık değilmi.
Tamam faturaya tek isim ve yanlış yazılmış.
Ancak gönderici kişi. Alıcı olarak 3 isim yazmış. 1 kişinin yanlış soyadı var. 2 kişinin adı soyadı tutuyor. İçinde bitki gelecek biliniyor. NİYE VERMİYOR iki iş yapıyor yaptırıyorsun.
Sonra tel açtım akşam bana kargo teslim etmedi deyince. İçindeki bitkiler bozulursa almam. 3 isim var 1 tanesi yanlışsa diğer 2 ismi niye kaıle almıyorsunuz diye.
BİZ FATURAYA bakarız dedi.
Sonraki gün ikna olup tekrar adrese getirmişler. Kendi malıma izahat verdiğime mi kızayım.Yapılan işgüzarlığa mı?
O an kafamda çalışmadı, madem fatura esas 2. gün nasıl verdin.
Yok ben fatura ile değil arkadaşımdan geleydi kargo alıcıları neye göre dikkate alacaktılar.
3 tane alıcı adı soyadı var. İnsan demezmi 1 tanesi tutmadı 2 tanesine teslim edelim.
Hadi onu bırakın.
Mesela benim Fabrikam var falan filan diyelim.
Ben adıma ödeme yaptım faturada benim adıma kesildi.
Alıcı adı bildirdim. Şartmı fatura da ben varım diye bana teslim. Yani Vehbi KOÇ ödedi ise Vehbi KOÇ'a mı teslim edilecek yani şirkette teslim alacak adam olmayacak kargo memuru yok ben faturada kimin adı varsa ona mı teslim edeyim diyecek.
Anlayamadım. Bence tamamen işgüzarlık.

canannuman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön