View Single Post
Eski 10-05-2012, 19:33   #10
danışman_32
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2011
sayın agroeng swanson serada üretim ve açık alanda danışmanlık hizmeti verdiğim üreticilerimden yola çıkarak size bir analiz yapıcam öncelikle toprağınızda na(soydum) elementi eksik bunun sonucu bazı iyon alışverişi yapan elektronlar bitki bünyesinde işlemsiz kala bilir bunun için size tavsiyem aminoasit **** deniz yosunu gübrelerinden 1 ini kullanmanız toprağınız p (potasyum) yönündende fakir bunada aşığadaki gübreleme programında dahil ederek size yardımcı olacağım organik maddecede toprağınız fakir türkiyede gerçekten çok değerli özellikle domates yetişticiliği hakkında az bulunan bir gübreleme programını size veriyorum

aşağıdaki gübreleme programı ilk şaşırtma fide dönemi için geçerlidir
A TANKI (1000 m2 için)

18-18-18 2 kg
map 2.5 kg
magnezyum sülfat 2 kg
demir (fe) 200 gr
çinko 500 gr
bor 200 gr

B TANKI
köklendirici 2 litre 1000 m2 ye
deniz yosunu 200 gr 1000 m2 ye
aminoasit 200 gr 1000 m2 ye
leonardit türü organik bir gübre sıvı tercih 2 litre

(b tankı tamamen bitkinin organik maddece zenginleştirme vede sodyum dengesini ayarlamaya bitkideki aktiviteleri arttırma hızlandırma köklendirmeye yöneliktir)

ilerki dönemlerde bitkide kalite mevye büyütme iriltmek ve boy uzatmak için gübreleme programı istersiniz özel mesajla bana bildiriniz forumdaki sakinlerimiz takdir ederlerki bu programlar uzun süreler sonucu deneme yanılma sonucu hazırlanmış kıymetli programlardır

danışman_32 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön