View Single Post
Eski 23-04-2012, 17:46   #1
Charlaux
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Charlaux/Balkon-Bahçe

Merhaba arkadaşlar,
Adım Charlaux ve Çekmeköy/İstanbul'da oturuyorum.Açıkçası elimdeki bitkiler neredeyse bütün üyelerin çalışması başlıklarını kapsadığı için ben de başlığı balkona açma kararı aldım çünkü düşününce bitkilerimin çoğu balkonumsu bir odada ve terasta.Küçükken bir apartmanda oturmanın verdiği güçlükle içimde bir bitki sevgisi oluşamamıştı.Eve bir köpeğin katılmasıyla ev aramaya koyulduk ve bir grup arkadaş şu an oturduğumuz sitemsi yeri açtılar.Annemin çiçeklere olan ilgisi ben de de bir rambutanla baş gösterdi.Yan komşumuzun Tayland'dan getirdiği rambutan çekirdeğini kışın çimlendirebilmiş fakat üstüne su bocalamakla öldürdüğüm ilk deneyimimden sonra gerisi geldi.O rambutanı çimlendirmek için verdiğim azim ki belki bu çocukluk hırsından kaynaklanıyordu bitkinin 1 haftada çimlenmesini sağlamıştı.Müzikler,kaloriferin yanına koyma derken çimlenmişti işte.Büyük büyük dedemin saray bahçıvanı oluşunun bizim bu yatkınlığımızda etkinliği olabileceğini düşünüyorum çünkü hep annemin tarafı bitkiyle uğraşan taraf olmuştur.En sevdiğim bitki türleri arasında kaktüs ve tropik ağaçlar başı çeker.Çiçek yetiştirmeyi pek sevmem çünkü çok kolay bağlanan bir insanımdır;çimlendirdiğim bitki ölünce ağlayabilen ve uzun bir süre bunu atlatamayan bir insan olarak çiçek gibi kısa ömürlü bitkilere pek yer vermiyorum;bu demek değil ki yetiştirmiyorum sadece diğer çeşitlerime göre daha azlar.Bu başlıkta bahçemden görüntülere,bonsai denemelerime,egzotik türlerime,annemin yetiştirdiği sukkulentlere ve kaktüslere yer vereceğim.Diliyorum ki beğenirsiniz.
Saygılar

Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön