View Single Post
Eski 21-04-2012, 06:34   #1
gilan
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
gilan / Balkon

Bu başlıkta 2 ayrı balkonumun hikayesi var:

1.-17. sayfalar: Seattle'da bulunan geçen seneki balkonum. Geçen seneki balkonumun taşınmadan önceki hali şu şekildeydi. Sıfırdan kuruluş hikayesini burada bulabilirsiniz.

18. sayfadan itibaren: Yeni taşındığım San Francisco'daki balkonum. Tekrar sıfırdan başlıyoruz.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

gilan'ın Bahçesi'nden sonra yeni bir macerayla karşınızdayım.

Günlerdir yeni balkonumun ortamında yetiştirebileceğim bitkiler neler, nasıl bitki aranjmanları yapabilirim araştırıp duruyorum; çiçekçiler, seralar geziyorum. Düşündüm ki bütün bunları kendi başıma yapıp sonunda balkonum böyle oldu demek yerine sıfırdan birlikte başlayalım. Birlikte öğrenelim, birlikte seraları gezelim.

Flower World

Beni tanımayanlar için kısa bir özet:
Aslen Ankara'lıyım ama mesleğimde kendimi geliştirmek adına 5 aydır Amerika'da Seattle'da çalışıyorum. Buraya gelirken ağaçlar.net'teki dostlarım tarafından bana muhabirlik görevi verildi. O yüzden değişik ne görürsem, bitki, uygulama, vs. paylaşmak niyetindeyim. Seattle'ın içinde bulunduğu Washington eyaleti'nin sloganı "Evergreen state" yani "Herdem yeşil eyalet". O nedenle kaynak çok, fırsat buldukça aktarmaya çalışacağım.

Eveeet, balkonumuzun şu anki hali bu:

Name:  DSC_1648s.jpg
Views: 7971
Size:  35.0 KB

Biraz işimiz var sanki değil mi?
İşte şu aşağıdaki gibi bir şey yapsak yeter. Bir de sandalye attım mı deymeyin keyfime.

Name:  DSC_1648.jpg
Views: 4721
Size:  45.3 KB

Bitkileri rastgele de koymadım; istediğim, planladığım bitkileri koydum.
Tabii sevgili füsunAnk kadar anlamam bu işlerden.

Düzenleyen gilan : 23-04-2013 saat 09:24
gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön