View Single Post
Eski 12-04-2012, 14:18   #14
Sakaki
Ağaç Dostu

Sakaki's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2010
Sn bonsaisan

Gerek bazı mesajlarımızda gerekse yapılan yorumlarda amacımız her zaman öneri veya eleştiri değil.
Tıpkı benim size telleme konusundaki mesajımın ne eleştiri ne de öneri amaçlı olmaması gibi.

Amacımı sanırım açıklamam gerekiyor:
Bildiğiniz gibi aramıza devamlı yeni katılan üyeler var, sadece kendi ilimde 1 ay içinde 3 yeni üyenin başladığını gördüm.
Ben bile kendimi çok az şey bilen çok acemi bir bonsaici olarak görürken, bu yeni bonsaicilere bazı detayları daha belirgin işaret etmek gerekiyor. Aksi halde üstadların çalışmasına bakarak yanlış edinimler yapıyorlar.

Misal şu son 2-3 mesajımız olmasa yeni başlayanlar belki de elindeki adayları hemen tellemeye başlayacak, hatta bazılarının hemen saksıya koydukları ağaçları anında tellemeye başladığını bizzat görüyorum bu aralar ki bunu zamanında ben de yaptım.

Dolayısıyla görsellerimiz sadece görsel güzelliği paylaşma amacı taşımaktan ziyade aynı zamanda: A) Acemiysek yorum ve eleştiri alma amaçlı olmalı, B) Eğer bir üstad isek, öğretici bilgileri de yanı sıra içermeli ki görseller yanlış yönlendirici olmasın. Bu da "soru-cevap" veya "yorum-dönüt" şeklinde olabilir. (Burada olduğu gibi).
Bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum?

Saygılar

Sakaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön