View Single Post
Eski 09-04-2012, 20:28   #16
B.Unver
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 31-10-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nılgun_dogan Mesajı Göster
Hem ucuz hem de çok etkili bir flitre dizilişidir derken yanlış anlamadıysam Substrat Pro
koymama gerek yok sadece seramik boncuk mavi kalın gözenekli sünger elyaf diye sıralayabilirim kovanın eheim içindeki suyu bu şekilde kullanılacağını ilk defa sizden duydum hatta aklıma takıldı genelde hem akvaryum hem filitre temizliği yaptığım zaman keyifsizleşiyorlar hasta gibi oluyorlar gene rahatlık yaramadı bunlara diye kızıyorum şimdi anladım neden keyifsiz olduklarını bilgileriniz için çok teşekkürler.
Seramik boncuklara da gerek yok inanın.Hatta eğer Alman malı olan eheim ın kendi seramik boncukları değilse ki eheim da bile 2 çeşittir kesin kalsiyum suya verir.Zaten Türkiye genelinde ki sularımız kireçli ve serte yakın/sert sulardır.Gerek yok.

Keyifsizlik hem bakteri kolonisinin sekteye uğraması ve ona paralel nitrojen döngüsünün sekteye uğramasının nedeni.Yani amonyağın, nitrite nitritin nitrata dönüşmesi ve sonuçta bir miktar nitratın azot gazı olarak havaya kalan nitrat miktarının da su değişimi ile azaltılması .Bu paragraf tüm akvaryum hobisi ile ilgilenen amatörlerin anahtarıdır ve elzemdirBaşka başlıkta yazmıştım buna Yeni Tank Sendromu denir.

B.Unver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön