View Single Post
Eski 11-04-2007, 00:37   #4
gece
Ağaç Dostu

gece's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2007
ben gördüm...

Merhaba, malina'nın muhatabı değilim belki ama "genç" neyin sözcüklerini görünce balıklama maydanoz olasım tuttu, ben iki-üç kez tarif edilen yeşil kurbağalardan gördüm arkadaşlar.
Belirtildiği gibi narin yapıları ile çok uysal olduklarına ilişkin bir izlenim bıraktılar üzerimde, ciltleri açık yeşil renkli (yemyeşil) incecik derili ve nemliydi, kahverengi kara kurbağalarına nazaran çok daha sevimli geldiler bana (yeşil rengin üzerimdeki önyargısal etkisini mi tarif ediyorum, nedir!)
Küçük bir çocuk sevimliliği içerisindeki kurbağacıklar, toplandığında hiç de belli olmayan arka bacaklarını uzattıklarında gerek bacakları, gerekse bir bütün olarak zerafetleri gerçekten etkiliyor insanı (malina "gözlemlerini" dediği için sansürsüz yayınlıyorum, umarım 18 yaş altı üyemiz yoktur, ayın değil yılın muzırı seçilmek istemem doğrusu, ben masumum, sapık muamelesini haketmiyorum, arzederim!)
Dikkatli (ve de meraklı) dostlarımız, "yahu hep Avustralya, Yeni Zelanda (bundan sonra kısaca ANZAC demeyeceğimdir!) diye yazıyor, sen nerede gördün ki!" diyecek olurlar ise Tekirdağ ili, Merkez ilçesinde denize 3,5-4 km. mesafede oldukça nemli ve yeşil bir arazide yaprakların arasında gördüğümü belirtir, saygılar sunarım...

gece
bir vakitler dere kurbağalarından onlarcasını acımasızca öldüren tövbekar ölümlü! (gerçekten çok pişmanım!)...

gece Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön