View Single Post
Eski 02-04-2012, 17:51   #1
adacık
Ağaç Dostu

adacık's Avatar

Giriş Tarihi: 15-03-2011
adacık / bahçe

Bahçenin bulunduğu şehir; İstanbul

Bahçenin büyüklüğü; yaklaşık 70 m2

Güneş, rüzgar, yağış, tuzluluk vb koşulları; çok güneş almıyor yarı göge, kuzey rüzgarı alıyor

Bahçenin türü (konut, işyeri, hobi, yazlık, özel uygulama vb) konut

Bahçenin geçmişi hakkında bilgi verir misiniz? Önceki hali nasıldı? Şimdikinden daha da perişandı otlarla sarılmıştı. eski kiracılar hiç bahçeye girmemişler bile yerde bütün bütün meyve çürükleri bile duruyordu.

Kaç yıldır bahçenizle uğraşıyorsunuz? yeni başlıyoruz.

Başlangıçta tasarım yaptınız mı? Profesyonel yardım aldınız mı? kendim uğraşmayı planlıyorum

Bahçe için bir hayaliniz, idealiniz var mı? Mevsimine göre sebze yetiştirmek istiyorum. Bütün duvarları her mevsim yeşil sarmaşık olsun istiyorum. Çok yıllık çiçekler ile şirin bir bahçe yapmak istiyorum.

Bahçede bulunan bitkilerin listesi (ağaçlar, çalılar ve diğer bitkiler) Erik, kiraz, armut, elma ağaç, nar var, bir kaç gül dikilmiş ne durumda olduklarını bile bilmiyoruz. Bir heves sonbaharda begonvil dikmiştim ama o da donmuş sanırım.

Bahçedeki su durumu ve sulama koşulları nasıl? su yok

Su tasarrufu için neler yapıyorsunuz? çok büyük varillerimiz var yağmur suları ile biraz olsun stok yapmayı planlıyoruz.

Benim için aşağıdaki fotograflardan da görüleceği gibi zorlu bir yolculuk başlıyor. Büyük bir L şeklinde bahçemiz. Hepinizin önerisine ve desteğinine ihtiyacım var. Umarın benim için bu yolculuk bir başarı öyküsüne dönüşür.

Eklenen Resimler

adacık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön