View Single Post
Eski 10-04-2007, 15:24   #41
derin
Ağaç Dostu

derin's Avatar

Giriş Tarihi: 28-03-2007
yardımlarınız için teşekkür ederim tarlamın yükseltisi derken neyi kastediyorsunuz bilmiyorum konuya gerçekten uzağım şöyle söyleyebilirim Hasandağının eteklerinde normalde ovadan bir 100m yukardadır taban suyu derinde aslında yeraltı suyu çok fazla organize sanayi bölgesinin tüm suyu ve aksaray şebeke suyunun bir kısmı tarlamın 300m yakınından sağlanıyor ancak kuyu açtırmak yasak 30 yıl önce bir akrabamız milletvekilliği yaparken deneme bahçesi kurdurmuş bu bölgeye deneme bahçesinin kurulduğu yerin yaklaşık 2m altında kist tabakası var (kalsiyum karbonat) bu kist tabakasının kalınlığı 1m civarında bundan sonrası kum deneme bahçesinde vişne,armut,erik,kayısı,ayva,iğde,kiraz ve bunların çeşitlerinden vardı daha sonra akrabamız rahmetli olunca bu bahçeyle kimse ilgilenmedi ve bahçe 5 yıl önce kurudu benim tarlamın olduğu bölge buradan çok çok daha iyi durumda hafif eğimli biraz kumlu toprak içerisinde volkanik tüf var,taş yok daha önceki senelerde tahıl çeşitleri yetiştirilmiş ben bunu değiştirmek istiyorum organik besinler bakımından çok fakir olduğuna eminim bunu nasıl değiştirebilirim Yücel bey ve Şükran hanım size tekrar teşekkür ederim...

derin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön