View Single Post
Eski 26-03-2012, 11:18   #22
rodoslu
Ağaç Dostu

rodoslu's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2010
Kargo geldi teşekkürler.

Fakat bir kaç nokta var belirtmek istediğim.

Gelen Melisa bitkisinin 15-20 kadar yaprağını kesmek zorunda kaldım çünkü yaprak üzerinde delikler ve sanki galeri güvesi izi gibi izler vardı. Zaten bu yapraklar hayli sararmış cansızlaşmıştı. Balkondaki diğer bitkilerime geçme olasılığı beni endişelendirdi. Umarım böyle bir oluşum yoktur değiğim gibi yaprak üzerinde delikler (sanki kurtçuklar yemiş gibi) ve galeri güvesi izi vardı, yaprak altlarına falan baktım ama canlı rastlamadım. Umarım yumurtaları falan kalmamıştır.

Birde Melisanın üst kalın dalları kesilmiş acaba bu yan dalların gelişmesini sağlamak amacıyla yapılan bir işlem mi?

Son olarak sıvı gübre için yukarıda yazdığınız açıklama paketin içinden de çıktı. Siz orada yazan iki çeşit gübreyi birleştirmişsiniz (Siyah ve açık renk), ki 1 litrelik 1 tane pet şişe geldi kahverengi renkli

Açıklamada;

"2 tür besini aynı anda bitkinizi vermeyin, birinci hafta siyah renkli besini verirseniz ikinci hafta renksiz su gibi olan besini verebilirsiniz. Bitkinizi ilk defa besin uygulaması yapıyorsanız 15 günde 1 kez besin vermek suretiyle, 30 günde 2 defa besin uygulaması yapın" yazıyor

İki besini karıştırmanız bu durumda bir tezat oluşturacak gibi geldi bana?

Düzenleyen rodoslu : 26-03-2012 saat 11:18 Neden: kelime hatası
rodoslu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön