View Single Post
Eski 15-03-2012, 14:46   #190
limon_sever
Ağaç Dostu

limon_sever's Avatar

Giriş Tarihi: 08-12-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bluemercan Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar benim birkaç sorum olcak 1. sorum çekirdekten avakado yetiştirdim ve yazlığa ektim gecen sene 1 çekirdekten 2 dal çıktı yan yana büyüyorlar şmdi budamayı nasıl yapıcaz belli bir boya mı gelmesi gerekiyor yoksa 1 sene gectikten sonra kesmek mi lazım üstünden.. Bir dalı yaklaşık 1 mt boyuna ulaştı diğer dal 60-70 cm her ikisini de budamak gerekiyor mu ilk senesi oldugundan yoksa belli bi boya ulaşınca mı budanıyor? Eğer budama yapılması gerekiyorsa tam zamanı mıdır şimdi? 2. sorum ise şimdi 2 dal yanyana büyüdüğünden 2. bir ağaca gereksinim var mı tozlaşmak için? Ektiğim avakadonun hangi çeşit oldugunu bilmiyom doğal olarak en iyi birliktelik zutano ve bacom türlerinin tozlaşmasıyla olyomuş okuduguma göre ama benim ektiğim hangi tür bilmiyorum bu şekilde meyve alabilir miyim alamazsam nasıl hangi tür oldugunu anlıcam ve yanına ne ekmem gerekiyor yardımcı olan arkadaslara şimdiden teşekkürler...
Tarım Tv'de yetiştiriciliği hakkında bir video var. Belki sorularınıza yardımcı olabilir.

Avakado Yetiştiriciliği

limon_sever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön