View Single Post
Eski 14-03-2012, 09:04   #1
ercan332
Ağaçsever

ercan332's Avatar

Giriş Tarihi: 15-03-2010
ercan332 / chandler - fenor ceviz bahçem (Kastamonu)

Arkadaşlar öncelikle herkese selamlarımı sunarım. Ceviz bahçemi oluşturmadan önce ağaçlar.net'ten çok faydalandığımı bildirmek isterim.Bahçemi kurduğum tarla rahmetli babaannemden bana geçen 14 dönümlük bir tarladır. Yanındada 4,5 dönümlük olan tarlayı daha sonra ücret mukabilinde aldım ve toplam 18,5 dönüm oldu. Bahçenin kurulumuna 2011 yazında başladım ve 2011 son aylarında fıdanlarımı diktim.
Fidanların 225 adeti chandler 225 adetide fernor. Fidanlar Arda Fidancılıktan alınmıştır.
Bahçe için ilçe tarım müdürlüğünden dönümüne 100tl toplamda 1800tl destekleme aldım. Ayrıca sondaj için krediye başvurmuştum şuanda onun işlemleriyle uğraşıyorum. Baya bir teferruatlı bir iş.
Tarlamın şuandaki tek eksiği sulama sistemi. Sulamayı damlama sistemi kurarak yapacağım. Ancak tarlada elektrik yok o yüzden tarlanın içerisinden geçen orta gerilim hattından özel trafo kurdurarak elektirik ihtiyacımı gidereceğim.
Sulama sistemi tamamen otomatik olacak kendi kendine sulamasını yapacak ben sadece gübresini atacağım.

Buarada orman mühendisliği bölümünü bitirdim, ancak atama olmadığı için polis memuru olarak görev yapıyorum. Allah bana bu bahçeyi 28 yaşında kurmayı nasip etti umarım allah emeklerimi boşa çıkartmaz. Allah herkese nasip etsin...

Öncelikle;
-Toprak etütü
-Sondaj
-Tarlanın örgü telle çevrilmesi
-Fidan çukurlarının açılması
-Son olarakta fidan dikimi gerçekleşmiştir.

Yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum...

Eklenen Resimler

Düzenleyen ercan332 : 15-05-2014 saat 08:31 Neden: İçerik ekleme
ercan332 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön