View Single Post
Eski 12-03-2012, 07:28   #7
bunyamax
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 14-11-2008
haftasonu foruma bakamadığım için cevap yazamadım...
öncelikle yorumlarınız için çok teşekkürler
rafları giyim mağazasında gördüm ve böyle bir iş için uygun olacağını düşünerek karar verdim. raf satan mağazalardan veya bauhaus-ikea dan temin edilebilir. ben yerleştirirken yerden 1 metre yukarıda yaptım ve tavana kadar da çıkarmadım çünkü üst raflarda sulama zor olur. evde 1.5 yaşında bir kızım olduğundan da yere kadar indirmedim yoksa alt raflardaki bitkilerin büyüme şansı kalmazdı herhalde
haftasonu tüm raflara tahta kestim ancak foto çekemedim henüz bu akşam çekerim inşallah yarın gösteririrm.
raflar hakkında detaylı bilgi isteyen olursa (ki özel mi diye soranlar var);

duvara monte ettiklerime "konik dikme" deniyor. 2şer metre halinde 3 tane alıp hepsini 2ye böldüm 6 tane 1 metrelik oldu ve fiyatı 8,5x3=24.5 tl
kollarında 20 cm olanı-30 cm vs mevcut onların da tanesi 1.5 -1.75 tl 10 takım aldım 17,5 tl tuttu. rafların üstüne tahtaları da eski parkelerden keserek temin ettim ve toplamda 60-70 tl gibi bir masrafım oldu.

bu arada viyollere koydupğum raflar 30 luk kol üzerinde saksılar 20 cm lik kollar üzerinde.

kollarda vida delikleri var istenirse üstündeki tahta ile raflar sabitlenebilir. evde kızımın boyu yetişmeyeceği ve kalabalık olmadığımızdan herhalde düşüp ziyan olmaz diye düşümnüyorum ama yine de sabitlemek en güzeli.

havalar ısınırsa tekrar soğuduğunda sera gibi de kullanabileceğimi düşünüyorum...

bunyamax Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön