Konu: Nergis
View Single Post
Eski 11-03-2012, 19:50   #1144
pria
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
1056 nolu mesajınızda
''Bir de işin komiği bendeki ilk filizlendiği sıralarda sizin büyük saksı ister yazılarınızı okuyunca saksı değişimi yapmış ama kökler öyle derine gitmiş ki istemeden köklerin bir kısmının kopmasına ve zarar görmesine neden olmuştum. Kendime çok kızmıştım da, olan da olmuştu. Bu yıl için kendi soğanımdan artık umudumu kesmiştim. Ellemeyeyim bari soğanı sağlam kalsın gelecek yıla belki açar diye düşünüyordum. Filizlerin büyüdüğünü görünce çok sevindim.

Yani yaşamın özeti belki de Kimi canlı çok güçlü oluyor, başına ne gelirse gelsin ayakta kalmayı başarıyor. Kimi zaman da ne kadar özenilirse özenilsin, olmuyor.''
diye bahsettiğiniz gazi soğanınız bu demek ki Nevsune Hanım?

Hayata herşeye rağmen çok sıkı sıkıya tutunmuş..dimdik ayakta ve üstelik çiçek hazırlıyor size.. ben de çok sevindim bu duruma..
Gelecek yıl umarım daha mutlu eder sizi..yavrularıyla tabi..
Siz, önümüzdeki yıl ekim ayı ortalarında (Ankara için) şöyle 20-25 santim genişlik ve derinlikte bir saksıya soğanıın yavrularını hiç ayırmadan, tam ortasına ekin derim..sanırım 3-4 adet falan çiçek verir..2013 temmuzunda da yavrularını ayırırsınız..

Benden nergis soğanı satın alanlardan yorum ve fotoğraflar görmek , sevindiriyor beni..Teşekkür ederim ayrıca..

Selamlar..

Feriha Hanım'ın nergisleri ne alemdeler acaba?

pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön