View Single Post
Eski 04-04-2007, 21:24   #26
lerdemir
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-09-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kumes14 Mesajı Göster
Merhaba;
Öncelikle EM ile ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederiz.
İlgilenmedim; (bence) kuru ve soğuk, profesyonel olmaya çalışan bir his uyandıran bir iletişimci repliği yazmışsınız.

Alıntı:
.Bu sitedeki insanların büyük bir kısmıda, bu tarz ürünlerin para ile satın alınabildiğinin farkına varacak kadar eğitimli insanlar olduğunu düşünüyoruz.
Hafife alan, alaycı bir üslup sezinlediğim ifadenizin aksine; "büyük bir kısmı" değil, hiç şüphesiz "hepsi" şeklinde algılamak istiyorum.

Alıntı:
Forum da yer alan mesajlarımıza dikkat ederseniz
Etmedim, niye edeyim ki; sizin tüm mesajlarınızı mı takip edeceğim? Ben sadece bu konu başlığında yazdığınız mesaja ve sadece o mesajdaki linkte neleri nasıl yazdığınıza baktım öncelikle; kaldı ki asıl dikkate aldığım mesele de bu başlıkta limon yetiştiren üyelerimizin yardım taleplerine karşı yaklaşımınızdı. Ya da benim tarafımdan algılanan yaklaşımınızdı demem daha hakkaniyetli olur sanırım.

Zira "yardım" niyetinden çok, "reklam" niyetine odaklanmış bir izlenim edindim. "Tepkim" ve itirazım sadece buna.

Alıntı:
Hatta isteyene belirli miktarda ürünüde PARASIZ olarak göndereceğimizi ifade ettik.
"Siz" kaç kişisiniz de "ettik" diyorsunuz?
Yoksa, çoğul kişi ekinin Türkçenin güzelliklerinden biri olan etkilerinden birini mi hususiyetle ifade ediyorsunuz?

Alıntı:
... bir ürünün, amatör ruh ile evlerinde bitki yetiştiren insanlara tanıtmak idi.
Bu söyleminiz bana hiç "samimi" gelmiyor. Aynen, gönderilecek sms geliri ve reklam hasılatından ağzının suyu akan yarışmavari kepazeliklerin yapımcılarının "Türkiye'ye yeni starlar sunmak istiyoruz" demeleleri gibi bir his yarattı bir an bende.[/QUOTE]

Alıntı:
Limon ağacında ki EM nin başarısı, yıllardır çözülemeyen bir hastalığın EM ile yenilmiş olmasını açıklamak idi.Bahse konu olan link te ki hastalık,EM nin başardığı ile farklı olabilir.
Forumumuzdaki hassasiyetlerden biri olan, karşılıksız yardım düsturuna çok aykırı bir biçimde, sizin de itiraf ettiğiniz gibi; üyemizin sevgili limonundaki hastalık sizin öncelikli konunuz değil; onu teşhis için bir yorum ve katkınız bile yok.
NE DEMEK üyemizin bahsettiği HASTALIK ÜRÜNÜNÜZ'ün BAŞARDIĞI İLE FARKLI OLABİLİR?!
O zaman niye buraya yazıyorsunuz? ! Açarsınız sadece ürününüze yönelik bir başlık, orada yaparsınız ne yapmak istiyorsanız.(Tabii, forum yönetiminin uygun gördüğü çerçevede)

Forumun olur olmaz türlü başlıklarını SPAMvari uygulamalarla KİRLETTİĞİNİZİ düşünüyor, şiddetle tavrınızı ve uygulamalarınızı KINIYORUM.

Alıntı:
Amacımız,reklamdan daha önemli olan... bir ürünü siz kullanıcılara duyurmak idi.
"Kullanıcılar", yerine "Potansiyel Müşteriler" daha mı uygun olurdu acaba? Bakın, burada, sizin yukarıda yapmış olduğunuz bir üslup kullandım. Bkz: 2. alıntı.

Alıntı:
Keşke sizde biraz merak edip kaynakları araştırmış olsaydınız.Hatta,verdiğimiz linklere girip EM yi yakından tanısaydınız...
İtham ediyorsunuz yok yere; zira, tam aksine, linkleri inceledim ve ürün oldukça İLGİMİ ÇEKTİ. Bunda samimiyim.
Benim asıl üzerinde durmaya çalıştığım konu, algılanan TAVRINIZ ve ÜSLUBUNUZ. Yoksa, ürünle ilgili gerçekten ilgi ve merak uyandı bende; gerçekliğini görmeyi ve değerlendirmeyi düşünüyorum; bu ayrı mesele.

Umarım, hassasiyetle üzerinde durduğum detayı ifade edebilmişimdir.

Alıntı:
Göstermiş olduğunuz ilgi için tekrar teşekkür eder...
Bahse konu mesajımda ilgi falan göstermedim; aksine TEPKİ gösterdim. Hala, soğuk, samimiyetsiz, sıradan iletişimci üslubu hissedilmekte bu ifadede de.

Alıntı:
çalışmalarınızda başarılar dileriz.
Ne "çalışması"?! Ben bu forumda çalışmada bulunmuyorum ki!
Sanırım SİZ "ÇALIŞIYORSUNUZ" ki, buna vurgu yapmayı denedim onca satırda.

Dilimde de tüy bitti...

Sözümün özü: SPAMvari REKLAM YAPMAYINIZ OLUR OLMAZ BAŞLIKLARDA !
AÇIN -ki açmışsınız- kendinize ve ürününüze özel bir başlık, orada yapın tanıtımınızı. İlgilenen girer bakar, yazışırsınız.
Muhtelif konu başlıklarında müteaddit defalar ürün reklamınızı yaparak konu içeriklerimizi SABOTE ETMEYİNİZ!

Not: Konu hakkında bu başlıkta bir daha mesaj yazmayacağımı bildiririm (polemiğe kendi tarafımca devam etmemek adına).
Zaten, üstüme vazife olmamasına rağmen "Körün Gözüne Parmak" bir yazı oldu. Yönetimin dikkatine !

lerdemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön