Konu: Nergis
View Single Post
Eski 05-03-2012, 18:40   #1120
pria
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi alanur Mesajı Göster
... dört soğanda yedi çiçek, toplam onaltı soğanım oldu. Daha ne olsun.Teşekkürler sayın pria.
17-18 sene önce bir sahil kasabasında 96 dairelik, genelde yazlıkçıların rağbet ettiği bir sitenin yöneticisi oldum..site bahçesinin tüm kuruluşunu, bitki, ağaç ve çiçek ekim dikimini ben yaptım..
çoğu zaman yağmur altında bile bir bahçevan gibi çalıştım..
çünkü hayatta en sevdiğim iş budur..
çok çeşitli şeyler ekip diktim..siteyi yeşil bir cennete çevirdim..
ama..içlerinde en sevdiğim 3 bitki vardır:1-Beyaz çiçekli İspanyol Leylağı (Oya ağacı)..2- Katmerli şebboylar.. 3-Bendeki doble daffodil erlicheer türü nergisler..

Fakat, bu nergisleri bana kim verdi hatırlayamıyorum bir türlü..Sitede yazlıkçı alman, ermeni ve alamancı diye tabir edilen komşularım vardı..
özellikle Türk eşle evli alman komşularımın dürüstlüğünü unutamam..
çok iyi yıllar yaşadık..
8 yıl önce ayrılıp İstanbul'a yerleştik..

Hala düşünürüm bu nergisleri kimin verdiğini..
Sayın alanur..bende müteşekkirim bu nergis türünü edinmeme sebep olanlara..
Bu nergisler hayatımın vazgeçilmez süsüdürler, ortağıdırlar..
Hiçbir bitkiye onlara gösterdiğim itinayı göstermemişimdir..Onlar da beni asla mahçup etmiyorlar..

Beni en çok mutlu eden bir husus ta şudur; Allah'a şükür benden bunları ülkemiz koşullarına göre oldukça yüksek bir fiyatı göze alıp, bana güvenerek satın alan kişilerden hep övgü masajları alıp mahçup olmamaktır..

Ülkemizde benden başkası tarafından üretildiğini hiç sanmadığım bu nergis türünü edinen forum üyelerinin hayatlarına minik bir renk ve mutluluk katmak benim için paradan puldan da öte bir mutluluktur..

Sayın alanur..övgü dolu mesajınızı ''daha ne olsun'' diye bitirmeniz duyabileceğim en güzel sözdür..

pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön