View Single Post
Eski 05-03-2012, 08:18   #15
B.Unver
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 31-10-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yesavas Mesajı Göster
Ben kendi görüşümü söyleyeyim ortadaki resimde görünen siyah molimsi balıklardan biri olabilir gibi geliyor ama dünkü yanlış gözaltı da meydanda siz bana güvenmeyin ve tecrübesi olan arkadaşlar yardımlarını esirgemesinler...

Ve son olarak

Akvaryumdaki şu an ki populasyon;

1 Köpekbalığı

2 Kırmızı Kılıçkuyruk

2 Siyah Moli

1 Çöpçü

1 Vatoz

3 Lepistes

2 tane de adını bilmediğim melek balığının şişman ve hafif daha uzun versiyonu balıklarımız olmak üzere toplam 12 oluyor.
Öncelikle akvaryum litreniz nedir?Yani 12 balık kaç litre suda?

Şimdi balık popülasyonunuzdaki türlere bakıyorum ve birbirlerine zarar verecek tür yok.Bir tek tetra vurma ihtimali var ki o da tek ve ölmüş zannediyorum.

Ayrıca lepistes, vatoz, tetra yumuşak su balık türü moli ise acı suyu seven (sert su) balık türüdür.

Şimdi benim görüşüm balıklarınızın ölmesi veya rahatsızlığı sudaki amonyaktan kaynaklanma oranı çok yüksek.

Eğer amonyak ise İlaç kullanırsanız bu ölümleri hızlandırırsınız.

Benim tavsiyem önce %30-50 su değişimi, sonra satılan su düzenleyicisi daha sonra ve en önemlisi yararlı bakteri kültürlerinden alın ve normal dozajın iki katını uygulayın.Az yem atın.Oksijen oranı çok abartılı olmasın.

1 haftalık akvaryumlarda buna "Yeni Akvaryum Sendromu" denir.Google dan "New Tank Sendrome" aratırsanız da İngilizce bir çok yararlı bilgi elde edebilitsiniz ki akvaryumculuğun A B C sidir.

Sağlıklı Akvaryumlar dilerim.

B.Unver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön