View Single Post
Eski 04-03-2012, 06:58   #1
Cemil B.
Ağaç Dostu

Cemil B.'s Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2012
Elma çekirdeği çimlendirme

Merhabalar Dostlar ,

ocak sonu şubat 2012 başları gibi , cocukların yedigi elmaların çekirdeklerini (ortalama 7-8 adet ) evdeki saksının topragına ektim 1-1,5 cm kadar yine saksıdaki toprakla üstünü kapattım , can suyunu verip , hergun sabah aksam suladım,
aynı şekilde limon çekirdekleri , bir iki tane roka tohumu , hurma çekirdegi , diş sarımsak , pazardan alınmıs taze soganın dibindeki ufak köklü çope atılacak olan 1-2cm boyundaki taza sogan kokunu hep bu 30x30x30cm olculerındekı yuvarlak saksı icerisine birkac arayala koydum, heves işte , sonra bir gün o tek roka tohumu tuttu , ardından sogandan yeşil yaprak uzamaya basladı , limon , hurma , sarımsak bunlardan şu an icin ses soluk yok,

iste elmamı limon mu anlamadıgım küçük filizlenmeyi resimlerini cekerek , limon sanıp mayer limon konu baslıgında paylastım ve bana elma oldugunu soledi arkadaslar, bende bu baslıgı acıp burdan gelişmeleri paylasmayı düşündüm ve umarım okurken sıkılmadıgınız bir acılıs yapmısımdır.

Sizlerle paylasım saglayabilme imkanı verdigi icin saygıdeger forum yoneticilerine ve paylasımlara , gelişmeler için benim gibi amatörlere bu duruma yeni başlayanlara destek oldugunuz icin siz sevgili dostlara tesekkur ederim

Cemil B. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön