View Single Post
Eski 27-02-2012, 11:51   #15
Hazeyn
Ağaç Dostu

Hazeyn's Avatar

Giriş Tarihi: 10-03-2008
Tekin hocam teşekkür ederim.Bu anlattıklarımı bizzat uygulayıp tecrübe ettim isterseniz onların fotoğraflarını paylaşayım.Sayın dolunay54 İlk resimdeki hal şu anda sizin adaylarınızın hali gibi, bende o zamanlar ne yapacağımı veya yapabileceğimi tam kestiremiyordum ve bu ilk resimdeki gibi acaip bir eğme bükme işlemi yaptım.Forumdaki deneyimli arkadaşlarımız beni uyardılar, bende bu ağacımla ilgili yani yalancı karabiber türüyle ilgili araştırma yaptım, ne gibi tarzlar bu türe gider veya gitmez ona baktım, ağacın gelişim özelliklerini araştırdım , Adana'da yol kenarlarında bu türden çok ağaç var onları inceledim ve sonuçta bu tarza karar verdim.Farklı şekillerde olabilirdi ancak elimdeki adaya bu daha uygun diye düşündüm tercih yaptım, belki farklı bakış açıları, ve farklı tarzlarda olabilirdi.Arkasından uygun yerden kestim ve 1 yıl dallanmasını bekledim, sonuçta şimdilik son resimdeki kadar dallandı ve gelişmesi için daha geniş bir saksıya aldım ve beklemeye devam.(Tabi şunu unutmayın kesmeden önce ağacı mutlaka tanımalısınız, bu şekilde kesilen her ağaç yaşamayabilir.Ağacın türüne göre uygulama şekli değişebilir bunu sakın unutmayın...)Yani burada anlattıklarımı tüm adaylarım için bu şekilde uyguladım.Sizin adaylara en uygun örnek bu olduğu için bunun resmini paylaştım.Yaşanmış kısa bir hikaye dinlediniz yani

Hazeyn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön