View Single Post
Eski 25-02-2012, 02:41   #46
bahadir99
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-02-2012
Selam ben uzakdoguda yasiyorum..

Konuyla ilgili bilgisi olmayan ve yedigim degisik bir zeytin uzerine arastirma yaparken burayla tanistim. Turkiye'de bu buyuklukte esine raslamadigim bu zeytinin bazi resimlerini gonderecegim. Oncelikle Zeytinin agacta ki resimlerini internet kaynakli buldum ama yedigim zeytinde resimlerde gordugunuz gibi gercekten buyuk. Bir kayisiya yakin duyuklugu var diyebilirim. Ve gercekten doyurucu buyuklukte. Cekirdek kisminin 2 ucu sivri. Cok farkli bir tur olsa gerek ama Zeytin. Ve zeytin cekirdegi dis yuzeyinin damarli bir gorunumu var. Bizde ki zeytin cekirdekleri gibi kucuk damarlar degil cok daha buyuk hatlari olan iri damarli bir kabugu var. Bu konuda bilgisi olan sizler tabi benden sadece aciklama icinizden bilenler olabilir, birde bu zeytini fidan olarak Turkiye'ye getirsek yetistirilebilir mi onuda bilmiyorum..

Ha birde bu zeytinin yapraklarininda burada yendigini soylemek isterim. Bir cesit konservede satiliyor, salamura tarzi bir islemden sonra artik nasil yapiyorlar o kadar bilgim yok ama eksimsi bir tat. Saygilar

Eklenen Resimler

bahadir99 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön