View Single Post
Eski 03-04-2007, 12:47   #18
barisotazca
Otazca Bonsai

Giriş Tarihi: 03-09-2006
Merhaba Peace ve diger arkadaslar, öncelikle yeni bonsain hayırlı olsun. Ben bonsai işi ile uğraşmaktayım ticari olarak, önceleri ithal edip parakende ve toptan satışını yapiyordum şimdi ise ihrac ediyorum bonsaileri kendim yaparak. bonsailer konusunda bende sizlere yardimci olmak isterim. bu siteyi işlerimin yogunlugundan dolayı fazla ziyaret edemiyorum ama elimde geldiginde sizlere yardimci olmak isterim. gelelim peace senin zelkovana, ticari amaçlı bir bonsai bu ve bakıma alman gerekli. toprak değişikliği yapman senin faydana olacaktır ve kompozit bir gübre desteğide ****** gerekli. toprak konusunda ise benim uylulamam olan çoklu karışım var. tabi bu toprak sertliği heryerde aynı olmayacağı için sizin uygulamanız farklı olabilir. karşım ise şöyle mil + torf + orman topragi + kum + yağlı çamur(burada hatalı bir ibare kullanmışım ve benim kullandığım çamur farlı olduğundan çamuru karışımdan kaldırabilirsiniz) bu karışımların oranları genelde %20 oranındadır ama toprak yapısına göre değişebilir. malzeme sıkıntısı çekenler için ise en kolay mil + torftur ama unutmayın toprağınız çok akışkan olacaktır ve unutmadan nisan ayının son haftası en son toprak değişimi zamanıdır eğer zorunluysanız, değilseniz şubat ayı en uygun zamandır... iyi gunler diliyorum

Düzenleyen barisotazca : 09-04-2007 saat 10:29
barisotazca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön