View Single Post
Eski 22-02-2012, 12:46   #9
ferba266
Ağaçsever

ferba266's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi idurgun Mesajı Göster
Sayın ferba266, ben acemiyim. Dün serama az da olsa ısıtması maksadıyla lamba takmıştım. Bu sabah ölçtüğümde içerisi ile dışarısının aynı olduğunu gördüm. Yani şu aşamada ısıtma denemem başarısız oldu. Şu an seranın tek bir faydası var o da rüzgardan korumak. istediğim şey bu değil tabi ki. Ne yapacağımı bilemiyorum. Belki en iyisi her şeyi zamanında yetiştirmektir. Zaten az kaldı bahara. Işık problem olur mu diye ben de düşündüm ama lamba normal tungsten. Gün ışığı olmadığı için sorun olmaz diye umuyorum. Bilen arkadaşlar yazarlar umarım doğrusunu.
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim Syn. idurgun.

seraların en büyük sorunu ısıtma ve rüzgar sorunudur. özellikle yukarıdaki resimdeki gibi seralar kanımca sadece sevk için ve hassas olmayan bitkiler için uygun olur. profesyonel bir seracılık için uygun olduğunu söylemek güç. ışıklandırma sistemine geldiğimizde ise, her bitki türü için hergün belli ışıklanma süresi vardır. yetiştirilecek bitkinize göre mümkünse beyaz 4 veya daha fazla floresan ışıklar yardımı ile günlük ışıklanma süreleri belirlenir. tabi hangi türleri ve nasıl yetiştireceğinizi belirtmeniz, daha sağlıklı olacaktır. teşekkürler.

ferba266 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön