View Single Post
Eski 09-02-2012, 16:48   #1
ddmk
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-02-2012
ddmk / balkon

Öncelikle herkese merhaba.
Geçtiğimiz hafta saksı bitkimde rastladığım böceğin ne olduğunu anlamak için nette araştırma yaparken, balkon bahçeleri gördüm , hep istediğim bir şeydi ama hiç yapmamıştım. Ağaçlar neti incelerken gördüğüm resimler beni dürttü ve gece bir internet sitesinden hemen tohum siparişi verdim. 15 adet farklı sebze tohumu ( çeşit çeşit biberler- 2 çeşit domates- kış kekiği- nane- dere otu- maydanoz- biberiye- zahter- el marul) birde firma biber 5 çeşitte hediye tohum yollamış ve elimde 20 çeşit sebze, baharat tohumu oldu ortalama 17 tanesi kullandım. Nane, kekik, turp,kış kekiği, dere otunun hemen ekimini yaptım. Hatta saksılarımı daha almamıştım ama dayanayıp evde hangi yoğurt kabını bulduysam altını delip ektim
Diğer tohumları da tariflerine uyarak gerekli saat soğuk suda beklettim ve ertesi gün torf-perlit karışımlı toprak olarak viyole ektim.
Dün akşam turplarımın yeşil pıtırcıkları görünüyordu ama dikkatli bakınca tohumun üste çıktığını anlayıp üzerine biraz daha toprak ekledim ( iyimi yoksa kötümü yaptım bilemiyorum )
Şimdi sabırsızlıkla yavrularımı bekliyorum )
Resimlerini çekmiştim fakat şimdi anladım ki hafıza kartım bozulmuş pc okumuyor akşam hafıza kartı değiştirip tekrardan çekerim resimlerini. Bebeklerimin ilk resimlerini sizlerle baylaşmazsam olmaz yoksa

ddmk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön