View Single Post
Eski 04-02-2012, 17:48   #31
ziringaglia
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-12-2011
çok şirinler ama bana lepistes demeyin yeğenim(5 yaşında)doğumgünü hediyesi olarak 2 tane lepistes aldım elimde kaldı akvaryumcudan en irilerini aldım 1 tanesinin karnı büyüdü ve siyahlaştı kaptığım gibi aldığım akvaryumcuya akvaryumcu hamile olduğunu söyleyip elime yavruluk tutuşturdu sonra yok ısıtıcı varmı yok iç filtre varmı falan filen gibi sorulara maruz kaldım ben yeğenime aldığımdan akvaryum almamıştım bile en sonunda adam bekle dedi bir geldi 65 cm lik akvaryum 1 paket orta boy bitki çakılı 1 tane elodea 1 tane küçük boy iç filtre 1 tane ısı ayarlamalı çıbuk ısıtıcı 1 tane led ve birazdadeniz kabukları ben o anın şaşkınlığıyla aldım hepsini 3 gün sonra yavrular oldu 28 tane bu yavrulardan geriye 21 tane kalmıştı anneleri ve biricik arkadaşı biraz büyük olduğundan yavrular yavrulukta kaldı sonra yavrular daha anneleri kadar olmadan doğurmuş bir tanesi 6 tane de onun yavrusu sonra diğre iki dişiyi yeğenime verdim ama başımda 27 tane küçük bela var (: tatlı bela onlarıda akvaryumu tüm malzemeleriyle yeğenime vericektimki şöyle baktımda çok tatlı ve çok değişik şekiller renkler var kaldı bu sabak 1 tanesini ölü olarak buldum akvaryumda biraz yosunlanmış çöppçümü yoksa vatoz mu alsam bilemedim birde yavru neden ölmüş ola bilir

ziringaglia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön