View Single Post
Eski 16-01-2012, 18:33   #35
selcuk44
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Giriş Tarihi: 05-05-2007
İyi akşamlar,Ben yaklaşık on senedir Karşıyaka Atakent Efes bloklarında oturuyorum . üç adet Bloklarımız dokuz katlı ve yetmiş iki daireden oluşur,ayrıca diğer bloklarda var

İlk taşındığımız senelerde çevremizde Kumru,yabani güvercin,serçe, karga ve ilk bahar aylarında Kerkenezler( gelip yuva yapar ve bazı yavruların da yuvadan uçtuktan sonra anneleri tarafından beslenmelerini seyrederdik) ve saka kuşlarını çok büyük bir keyifle ağaçlarda ötüşlerini dinlerdik,daha sonraları bloklarda balkon önündeki çiçekliklere ıslak ekmek koyma adeti başladı ilk başlarda hem daire sahipleri,çocukları hem de kuşlar çok memnundular on sene sonra şimdi çok kuvvetli olmalarının yanında dehşetli iştahlı olmaları ve kavgacı yaradılışları dolayısıyla ıslak ekmekleri başka kuşlara yedirtmiyen kargalar inanılmaz ölçüde nüfüs artışı ile ne yem,ne yuva yapacak zemin bırakmadıkları için şimdi çok az yabani güvercin görebilmekteyim kargalardan sonra,Kumru ,saka kuşu ve serçe hiç kalmadı kerkenezler ise yuva yapacak yer bulamadıkları gibi kargaların onları tünemeye bile müsaade etmemek için devamlı taciz etmeleri sebebi ile sayıları çok azaldı annesi ve babası tarafından beslenen yavrularını hiç göremiyoruz.Kargalar ise adeta nüfüs patlaması yaptı yuva yapacak yerde kalmayınca dairelerin kepenk boşluklarına hucum ettiler ,herkez boşlukları kapatma teleşı içinde

Yorumu Arkadaşlarıma bırakıyorum.

selcuk44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön