View Single Post
Eski 03-01-2012, 19:11   #7
Delimus
Ağaç Dostu

Delimus's Avatar

Giriş Tarihi: 22-05-2009
Hastalık , Mantar oluyordu bizde Tagiant diye bir ilaç var onu suya ekliyordum 15 gün ara ile Birde yeşil kurt ilacı uyguluyorduk.
Kaç ton su kullanıyorsunuz bilmiyorum fakat 1800 adet için 1800adet marul / 360 (3*6msığanmarul)= 5 x 18m2= 90m2 havuz tabanınız 10cm su yüksekliği 9 ton civarı su yapar , 10 ton desek gübre maliyetiniz 30-100tl arası olur Bence 45günlük periyodu 15 günler halinde 2 kez suyu değiştirin,yani 15.gün 30.gün 2 kez hiç sorun yaşamazsınız.Antalyada yapılan su değişimini anlatayım mantıklı ama ben denemedim belki bir havuzda denersiniz. 2 değişim yapıyorsunuz gine 15. arayla fakat suyun yarısını yeniliyorsunuz yani havuzları yarısını boşaltıp yeni besin eriyikli su ekleyeceksiniz fakat bu zaman zarfında istediğiniz EC aralığında tuzlu su ekliyeceksiniz gübre eklemiyeceksiniz,bunun mantığı bir bitki günlük 200cc besin eriyikli su yeterli geliyorsa 15günx200cc=3lt buna göre değiştiriliyor su yüksekliğinide buna göre ayarlıyorsunuz.Boşa kullanılan gübreyi min. indirmek amaç.
Suyu havalandırmaya önem verin kökler devamlı oksijen ister,ileride Sisteme uvc cihazı eklerseniz suda hastalığı engellersiniz.

Delimus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön