View Single Post
Eski 16-12-2011, 19:05   #18
JudasHammer
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-08-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi burcak09 Mesajı Göster
horozlardan vazgeçip tavuklarınıza sahip çıkın derim bende . benimde kümesim var 2 tavuk 3 tanede horozum var kümeste kümes 2 bölümden oluşuyor iç kısımda 2 tane tünek var dış kısımıda telle çevirdik üstüde tel yalnız havalar yağışlı bu ara çok çamur oluyor gezindikleri yer bir öneriniz olurmu acaba kümes tabanı için ne yapmalıyım ...birde yem olarak buğday ve marul yaprakları ezik elma domates veriyorum önerilerinizi bekliyorum ....
Kümes tabanı ile ilgili olarak. En basit yöntem kuru olan tarafın toprağını sürekli alt üst etmek. Diğer seçenek ise eğer vaktiniz var ise ve biraz da masraf yapabilirseniz. Elek sistemi yapabilirsiniz. Yerden 5 cm. yükselkliğinde geniş delikli elek yaparsanız tavuklarınız bastığı yere pislemez. Ama bana sorarsanız (Bende 18 tane tavuk ve horuz besliyorum) ben elek sistemini tavsiye etmiyorum. Çünkü hayvanın o toprağa basması, eşelemesi ve o topraktan yumurta kabuğunu oluşturabilmesi için gerekli besinleri alması gerekli. Eğer vaktiniz varsa ve ilgilenebiliyorsanız. Günlük olarak **** 2 günde bir toprağı alt üst edin ve bir süre sonra o toprağı çiçeklerde kullanabilirsiniz.

JudasHammer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön