View Single Post
Eski 23-11-2011, 23:04   #28
Akhisarlı
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-04-2011
Fırın güzel görünüyor ,Pek kirlenmemiş.Bacaya giden yer kapkara olur inşallah .Ekmek pişer ,oğlak pişer, belki kuzu bile pişer .Kemiğinden tutunce bütün etler düşer inşallahhh .

Bende fırın yapmak istiyorum, cesaret edemiyorum biraz daha zaman geçmesi gerek.Bir arkadaşın bahçesine çamur taş tuğla ne bulduysam fırın yapmıştım.Ağız kısmını biraz abartarak uzatmıştım.Bittiğinde eskimo evi igloya ne kadar da benziyo diyede düşünmüştüm.Uyanıkım ya, ısı kaybını azaltarak bir leylek yuvası büyüklüğünde çalı çırpıyla işi bitirecek ,beraber ne kuzular yiyecektik .Olmadı. Mamak çöplüğünün patlamasından sonra olurmu ya demiştim .Büyük konuşmuşum ilk denemede benim fırında patladı.Arkadaşa demiştimki bilir kişi edasıyla bir hafta kurusun,sonra içine çalı çırpıyı bol koy ilk yakış kuvvetli olsun çamurlar tuğlalaşsın.Arkadaş hazır olduğunu bildirdi Gittim .İlk çakmağı çakma şerefini bana bıraktı.Çalı çırpı çok içerde kaldığından fırının içine doğru adeta uzandım.içerde yoğun benzin kokusu .Niye benzin döktün diye sordum ve çakmağı çaktım. bir daha bir daha her zaman tek çakışta yanan çakmak yanamadı .dışarı çıktım .taşın çarkı ıslanmış üfleyerek kurutmaya çalışırken ,arkadaş fırına daldı onunda çakmağı elinde ve yakmaya benden daha istekliymiş,ve tek çakışta yandı ve fırın patladı.koyu kırmızı bir alevle beraber çaputlar, gazete parçaları ve bizim arkadaş fırından püskürdü yere düştü.Ayağa kalktı bana sarıldı vura vura kafasına saçlarını söndürdüm.Ne onda ne bende kaş kirpik kalmadı .Onun birazda saç kaybı oldu .Bir de nar gibi kızarmış kuzu, somun ekmek hayalleri.

Akhisarlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön