View Single Post
Eski 24-03-2007, 00:08   #86
makay
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-02-2007
merhaba ismail bey ben bandırma da çiftçilik yapmaktayım.daha önce burada yazışmıştık. benim tarlamın yanındaki tarlada badem fidanları bulunmakta.yani komşu tarlamda .ben geçenlerde bu adamla konuştum.acı bademe aşılanmış teksas cinsi badem fidanlerı var.birde bunun tozlayıcısı nomporeil .yalnız fidanlar tüplü değil.buradan söküp senin tarlana aynı gün hemen ekersek hepsi tutar dedi.tabi tutmayana garanti verdi ertesi yıl tutmayanları ücretsiz vericek.ama az önce tozlaşmanın günlerinden bahsetmişsiniz.uyuşmazmı bu iki cinsin günleri?bizim buralarda rüzgar çok kuvvetli eser.ayrıca ağacı dona karşı sigortalama ağaç başına 10 ytl olduğunu öğrendim. bunun yarısını devlet karşılıyor.bize düşen rakam 5 ytl.bu sigortadan her yıl faydalana bilirmiyiz?birde az önce okudum buradan ağaç başına ortalama verim herşey doğru yapıldığında ne kadar?5-7 kg yazmış arkadaş doğrumu?sulama tapasak bu rakam artarmı?ben sulama yapıldığında 200 kg kabuklu badem verimi okumuştum biryerde .yardımcı olursanız sevinirim.

makay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön