View Single Post
Eski 15-11-2011, 23:03   #5
mustafaerdogar
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-11-2011
Öncelikle ilgilenen ve çalışmalarımızla ilgili beğenilerini sunan herkese çok teşekkür ederim.

Sayın "memet",

Bonsai konusunda fazla bilgiye sahip olmayan birisi olarak tanuki tekniğini öğrenmiş oldum; teşekkür ederim. Biraz nette araştırma yaptım bu teknikle ilgili. Bu teknikten yola çıkarak bizim yapabileceğimiz şey; bulduğumuz gövdelerin yanında onlara uygun kuru ince dallarda bulup uygun şekilde birleştirmek olabilir. Tabi bu, yekpare bir bonsai iskeletinin yerini ne derece tutabilir, ne derece başarılı bir birleşim ve şekil elde edebiliriz bilemiyorum. Ancak bir yöntem elbette. Eğer uygun bir kuru bonsai bulamazsak denemeyi düşünebiliriz. Bu arada muhtemelen biliyorsunuz ama, tanuki tekniğinde kullanılan ve yanlış anlamadıysam bonsainin gövde (ve belki birkaç kalın dal) kısmını oluşturan, doğadan toplanan köklerin bir alternatifide akvaryumcularda bulunan "Mahogany" kökleri olabilir. Bonsai ile uğraşanlar tarafından incelenmesinde yarar var.

Sayın "Tekin",

Güzel sözleriniz ve nazik teklifiniz için çok teşekkür ederim. Konuyu sizleri ekstra bir uğraş işine sokmak için açmak istememiştim aslında. Sadece elinde kurumuş bonsai bulunan ve herhangi bir yerde kullanmayanlar için faydalı bir alım kaynağı olabiliriz düşüncem vardı. Eğer gerçekten zaman ayırabilirseniz ve zor olmazsa yardımlarınızı minnettarlıkla karşılarız. Zira bizim yapacığımız birleşimler ve oluşumlar sizlerinki kadar gerçekçi olmaz. Teşekkür ederim. (Bu arada linkini verdiğiniz çalışma bize ait değil; sanıyorum bir karışıklık oldu)

mustafaerdogar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön