View Single Post
Eski 30-09-2011, 16:57   #32
eflone
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-05-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi selsipahi Mesajı Göster
Sayin Eflone,

"..benim de satın almak istediğim bir solucan türü var, ben de onu denemek isterim. Yapılan çalışmalarda humus düzeyi şu an forum üyeleirnin kullandığı Eisenia fetida' ya göre 1.5 kat kadar yüksek bulunmuş. " demissiniz. Buldugunuz bu turun ismi nedir acaba? Belki ben Ingiltere'de bulup Turkiye'ye giden bir arkadasla size gonderebilirim. Hava alani kontrollerinde sorun cikarmaz herhalde buyuk bavul icerisindeki solucanlar.

Ileride ben de deneyebilirim solucan kompostunu, dedigim gibi tecrubelerinizi ilgiyle takip ediyorum.

Tesekkurler.

Selim
Selim Bey, türü tabi ki söyleyebilirim. Bende saklı kalması için söylememiştim, sadece sayfada yeni bir tartışma onun üzerinden açılmasın istemiştim. Eudrilus eugeniae türün adı, african nightcrawler diye de biliniyor. İngiltere' de kolaylıkla bulabileceğinizi düşünüyorum. Arkadaşlarınız tarafından Türkiye' ye de getirilirse memnuniyetle karşılığını ödeyebilirim
Selim Bey başlıktan da okuduğunuz gibi bu benim ilk solucan deneyimim ve başlangıçta düşündüğümden çok daha öğretici, üzüntülere sahne olsa da, hayli eğlenceli geçmekte. Çevreye olan bakışımı oldukça değiştirdi. 1 cm' den biraz büyük bebek solucanları izlemenizi bir an önce tavsiye ederim. Çünkü evcil hayvan izlemek kadar keyifli oluyor
Sağlıcakla kalın.

eflone Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön