View Single Post
Eski 27-09-2011, 19:43   #10
Erdem
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-02-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi memet Mesajı Göster
Böyle hikayeler okudukça benim sadece şüphelerim artıyor. Şimdi köylü tarlanın yarısına onu yarısına bunu mu ekmiş.
Evet.

Alıntı:
hata güvenceğim birine önce havuç sineği diye bir şey var mı diye sorarım.
http://www.tarim.gov.tr/Files/uretim...ikmucadele.pdf

Alıntı:
Mesela hormonlu salatalık ve çilek olmuyormuş bu hikayeler yalanmış. böyle sorular aklıma geliyor.
Hormon, gübre ve kimyasal ilaçlar belirli dozda, kullanılması gereken dönemde kullanılırsa problem olmaz.

Alıntı:
Sonra da onu ye bunu yeme konuşmalarının aslında kendi malını satmak için o şirketle bu şirket arasında üretilmiş masallar mı olduğunu düşünüyorum.
Benim şirketlerle, partiyle purtiyle işim yok. Ancak bir teknik eleman olarak halk sağlığını tehdit eden bir durumla karşılaşırsam o zaman halkı uyarmak zorundayım. Bu benim görevim.

Alıntı:
Böbrek zehirlenmesi konusu da her ne kadar link açılmıyorsa da bana uydurma gibi geldi.
Adres burası. Bu da hikaye falan değil. Fransa'da bir araştırma kuruluşunun yaptığı bir araştırmanın sonuçları.

Environmental Sciences Europe | Full text | Genetically modified crops safety assessments: present limits and possible improvements

Yapan araştırmacılardan bir tanesinin ismi Gilles-Eric Séralini ve moleküler biyoloji konusunda profesör ve araştırmacı.

Gilles-Éric Séralini - Wikipédia

Biyogüvenlik kurulunun sayfası da burası.

Ana Sayfa

Erdem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön