View Single Post
Eski 13-09-2011, 12:22   #1217
fkopar
Ağaç Dostu

fkopar's Avatar

Giriş Tarihi: 11-05-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gülenmelek Mesajı Göster
Sayın ciftcibası; önce yorumunuz için çok teşekkür ediyorum Siz yazdıktan sonra internette araştırdım ve Turunçgil Gri Yumuşak Koşnili olduğunu gördüm. Bu bilgi için de ayrıca teşekkürler. Yazıları da okuyacağım.
Şu an meyveleri olduğu için çok korkuyorum onlara bir şey olacak diye. Günün her saati gözlem yapmakla geçiyor. Şu an yok zannedersem. Karıncalar da rastgele gezdiklerine göre şimdilik sorun yok gibi. Ama yorumunuz önemli. Tekrar aynı problem olursa mutlaka denerim.
Saygılar.

Sayın fkopar; aslında meyve ve sebzesi yenebilen bitkilere kimyasal uygulama yapmak biraz düşündürüyor beni, acaba ? diye. Hele şu anda meyvesi varken. Ama önerdiğiniz mosplant ilacını not olarak alıyorum. Araştıracağım önce ve artık umutsuz durumda olursa bitki meyvelerini feda edip mutlaka kullanacağım. Tavsiye için çok teşekkür ediyorum.
Bu arada Mutlu Bey'in bir açıklamasını da buldum. İlginç geldi. Zararı yok diyor.
Yasemin
Saygılar.
zararlı değil hocam. Ancak Mutlu bey ilaçlamadan itibaren otuz gün içinde meyvelerin yenmemesini önermişti.

fkopar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön