View Single Post
Eski 23-08-2011, 18:32   #46
missmenas
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 31-03-2010
Çok Teşekkürler hepinize. Sevgi paylaştıkça artıyor. Taa uzaklardanda olsa sevimliliklerine insan dayanamıyor biliyorum... Sütü şimdilik yetiyor, kuru mama emziren Anneler için, yaş mama ( konserve) 3 günde bir ciğer pişirip veriyorum. Kaburga kemiğini düdüklüde kaynatıp suyuna, havuç, patates, soğan, pirinç, bulgur. Sulu çorba gibi yapıyorum, kuru mamasına karıştırıyorum. Bunların dışında yarım yağlı sütü kuru mamaya döküyorum sulandırıp. Arada bir yoğurdu sulandırıp veriyorum. Cafeye gelen müşterilerden tost isteyen olunca, çeyrek tostta Şirine yapıp veriyorum Günlük 1 tane de vitamin veriyorum. Su kabı sürekli yanında zaten. Yavrular sanki ayaklanmaya başladılar. Bende sizler kadar merak ediyorum gözlerini bir açsalar diye. Şirin'in kanaması hala devam ediyor, biter bitmez eve gelip gidebileceğiz. o zamana kadarda yavruların gözleri açılır. Ayağa kalkmaya çalışınca yavrular gözlemlemek çok güzel oluyor, her denemelerinde düşüp yuvarlanıyorlar. Yerim ben seni diye sevdimmi Şirin başlıyor hırlamaya hemde derinden derinden .''yerim ben Kelimesi'' Şirinin çok tanıdığı bir kelime zannedersem yavruyu yiyeceğimi düşünüyor. o kelimeyi kullandıktan sonra yavruyu öperken resmen tırsıyorum hırlamasını görmelisiniz.
Bugün Şirin ilk defa cafede 3 saat yanlız kaldı peşime takılıyordu gitme diye. Yavrularını korumalısın ben mama getireceğim dedim içeri girdi yavruların yanına yattı. Kapılar açık bırakıp gittim, eminimki hiçkimse cesaret edipte içeri giremez...
Hergünümüz ayrı bir roman olacak kadar mükemmel. Yavrular karnını doyuran arka üstü devrilip uyuyor, bu arada hepside taşın üzerine kaçıyor havlunun üstünde yatmıyorlar. Karnı acıkanda direk Anne kokusuna doğru memeye emekliyerek gitmeye başladı. Alanımız epeyce gelişmeye başladı. Kafesimizde hala gelmedi. Şu günlerde cafe resmen huzur dolu.
Sadece Şirinin ortalığı ayağa kaldırdığı anda Yaşlı bir teyzemiz var sitede koltukdeğneği ile yürüyor, o sesi duyunca siteyi ayağa kaldıracak kadar havluyor Teyzeye. Gerkeçemizide açıklayınca Sağolsun Teyzemizde kızmıyor....

missmenas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön