View Single Post
Eski 15-03-2007, 10:31   #9
a h m e t t o g a y
Ağaç Dostu
 
a h m e t t o g a y's Avatar
 
Giriş Tarihi: 05-01-2007
Şehir: istanbul
Mesajlar: 53
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Plumbago Mesajı Göster
Ateş Öztan'ın resmi Magnolia soulengiana olarak geçer. Yaprak Döken Manolya türlerinden birisidir. Yapraklanmadan önce çiçek açtığı için kış mevsiminin hafif geçmesiyle bir kaç hafta erken çiçeklenmiş ve çok güzel görünüyor

Bu linkte benim daha önce İzmir Kültürpark'ta çekip galeriye eklediğim bir resim var. Benim gördüğüm en büyük Magnolia grandiflora (Beyaz Çiçekli Manolya, Büyük yapraklı Manolya veya Yaprak Dökmeyen Manolya)
Sizin ihtişamlı Kültürpark'taki manolya fotoğrafını görünce, dün Hilton otele gidip bahsettiğim manolyaya baktım sanırım Kültürpark'takinden biraz daha küçük ama sanırım İstanbul'da görülebilecek en büyük manolyalardan. Etek açıklığı göz kararı baktım ama 15 - 20 metre kadar var. Eğer yolunuz düşerse mutlaka bir bakınız, Hilton dış girişinden 5 metre kadar ilerleyince (eski PanAm arkası) soldaki. Çok yağmur yağıyordı fotoğraf makinemi çıkartamadım ama en kısa zamanda fotoğraflayacağım. Sağda da var ama o, diğeri kadar büyük değil. Sanırım bulunduğu yerde sıkıştığı için daha fazla gelişememiş.

a h m e t t o g a y Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön