View Single Post
Eski 15-08-2011, 01:42   #21
missmenas
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 31-03-2010
Hepinize ayrı ayrı Teşekkür ederim. Candostlarımızın böyle Dostlarının olduğunu bilmek bizede huzur veriyor.
Yavrular doğduğundan bu tarafa Yavruların yanından ayrılmıyor. Nerdeyse su bile içmeye kalkmıyordu. Mamasını yemeyi bıraktı. Bugün öğleyin mamada bir değişiklik yaptım Süt veriyor beslenmesi gerekiyor diye. Kurumamayı yemiyor emziren ve hamile leler için özel mamaydı, en sevdiği yaş mama ördekli olanı 2 defa açtım konserveyi çöpe döktüm yemiyor. Bu öğlen deneyeyim belki yer diye, kuzu kıyması 1 tane patates, yarım soğan 1 tatlı kaşığı tereyağı ve birazcıkta tuz. güzelce pişirdim azıcık sulu bıraktım kurumamasıyla karıstirip verdim mamatasını boşalttı. Oh be dercesine derin bir nefes aldım. hastalanır diye korkmaya başlamıştım. Akşam kalanını yine aynı şekilde yaptım verdim. Yine sildi süpürdü. Garibim canım benim çok acıkmış olsa gerek, daha yiyecek gibi gözüküyordu. Hiç dururmuyum, yarımyağlı sütü yarıyarıya sulandırarak yulaf ezmesi ve azıcık tereyağı yine kaynattım. soğuyunca kurumamaya karıştırdım. Mamatası doluydu hepsini bitirdi. Derin bir içhuzuruyla emzirebilir artık yavrularını. Eminim süt yapmasına yardımcı olur.
Bu mama hazırlama konusunda deneyim ve tecrübesi olan varsa özellikle emzirenler için. Lütfen tecrübelerini benimle paylaşırsa çok memnun olurum. Yanlış birşeyler yapmak istemiyorum....

missmenas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön