View Single Post
Eski 09-08-2011, 22:06   #17
merlict
Ağaç Dostu

merlict's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fusion1 Mesajı Göster
Sayın mandalinerik ve merlict bazılarımız bazı deneylere karşı olabilir. Fakat ben karşıyım karşı zihniyetinden öte bildiklerini bizlerle paylaşabilme ,eleştiribilme yetenegimiz olmalı. . ARKADAŞIMIZ gurbetde japon balıgı bulabilmiş ve bir deney yapmakda.. Eleştirebilirsiniz haklıda olabilirsiniz. Eleştirinizi yok yanlış yapıyorsunuz japon balıkları şu kadar litre de yaşayabilir diye yapmadınız.. Ben karşıyım karşı anlayışıyla başladınız. BENDE DEGİLİM insanlar optimum koşulları saglayabilemiyorlarsa elindekilerle , bulabildikleriyle deneyebilirler ........... Yoksa bende sizlerin balıkları akvaryuma digerlerinin kedi- köpekleri apartman dairelerine hapsetmesine , bir digerlerinin bitkilrini sık dikmemesine karşıyım .. ELEŞTİRMEK BAŞKA ...işkence ediyorsun , karşıyım karşı yorumları başka ... Saygı,Sevgi saglıkla kalın....
Sorun aslında tamda sizin yazdığınız gibi.Bildiklerimizi paylaşabilme ve eleştirilebilme.Dediğiniz gibi yok sen yanlışsın, bu böyle olmaz yerine şunu da dikkate almalıyız, o da doğa ve yaşam için gerekliyi vurguladık ama Ben karşıyım karşı anlayışıyla başladınız. ifadenize katılmıyorum.Hiç bir zaman deneylere ve denemeye karşı olmadım.Sadece işe başlarken sadece bir deyimde olduğu gibi "Türk gibi değilde Japon gibi başlayalım" dedim.Biz Türklerde kafamıza koyduğumuzu hemen tasarlayıp anında yapmak ve bitirmek isteriz.Fakat yolun ortasında eleştri ve sorunlarla karşılaşınca yaptığımızdan soğur ve terketmek çoğunluktadır.Oysa japon kültüründe işe başlamadan planlama ve organizasyon ön planda gelip tüm detaylar düşünüldükten sonra işleme başlama gerçekleşir.Planlama yapmaktan daha uzun zaman alır.O sebeple bazı konularda çok sakin ve sağlam yol alırlar.(Fırsatınız olur ve bulursanız ToyotaWay sistemini inceleyin, müthiş çalışma ve planlama)Burda Türkleri yere çalmak amacım değil, bizimde gündeme alınmamış ama süper denemelerimiz ve yeteneklerimiz var, bunlara haksızlık etmek istemem.Bu sadece bir örnekti, anlatmak istediğim tek noktaya odaklanmayalım, bir deneyde olsa yaparken geniş ve kapsamlı düşünelimdi, olay nerelere geldi

Mehmet

Düzenleyen merlict : 09-08-2011 saat 22:09 Neden: yazım hatası
merlict Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön