Konu: Yener.T
View Single Post
Eski 11-07-2011, 12:49   #1
malina
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Yener.T

Agaclar.net'e geliş maceranız nasıl oldu?

Emekli olduktan sonra evdeki salon bitkileri hakkında bilgiler ararken Ağaçlar net’te bulduğum bilgiler beni bu siteye üye olmak konusunda ikna etti ve aradığım bilgileri açık ve net bir şekilde bulabildim.

Burada neler öğrendiniz?

Neler öğrenmedim ki,Tohum ekiminden,toprak hazırlamaya, Kaktüs , succulent ve lithops bakımından, kaktüs çiçeklerine,etobur bitki yetiştirmeye ve daha bir çokbilgiyi sarih bir Şekilde öğrendim.

Diğer üyeler sizden neler öğrendi?

Ben daha henüz talebeyim ve yeni yeni bir çok bilgi öğrenmekteyim.Diğer üyelerin benden öğrenecekleri ancak tecrübelerim olabilir, bunlar da üyelerimizden öğrendiklerimin Uygulanmasıdır.

Sizi tanıyalım

Ben Yener Tansu 1945 istanbul doğumluyum.İstanbul Kadiköy Göztepe deoturmaktayım.Bağkur emeklisiyim.65 yaşında çalıştığım firmadan ayrıldıktansonra düştüğüm
Boşluğu ve moral çöküntüsünü bitkilerle uğraşmaya ve sitenizdeki bilgi alış verişine borçluyum.Ev içersinde birçok çeşit yetiştirmekle uğraşıyorum.Kaktüs,Succulent ve
Lithopslarla,Etoburbitkilere ayrı bir ilgi duyuyorum.Avşa adasında yazlığım var senin 3-4 ayını orada Bahçe ve Balkonla uğraşmak bir senenin stresini alıyor.

Zamanınızın ne kadarını bitkilere ayırıyorsunuz?

Zamanımın çoğunu bitkilerle geçirmekteyim.Sabah kalktığımda ilk işim Bitkileri kontrol etmek,açan bir çiçek veya canlanan bir fide olduğu anda o gün benimiçin pozitif
Enerji yüklenmiştir.Daha sonra sulama ve bakım,havalandırma hemen,hemen 5-6 saatimi almaktadır.Bu arada Ağaçlar net’ten bilgi alışı devam etmekte,üyelerimizin
Yaptıkları saksılama,bitki bakımı,gübreleme ve besin gibi konuların araştırması ile geçirmekteyim.

Agaclar.net'te "şu da olsaydı" ya da"olmasaydı iyi olurdu" diyebileceğiniz neler var?

Ağaçlarnet o kadar güzel hazırlanmış ki benim şu da olsaydı veya şu olmasaydı diyebileceğim bir bir konu bulamadım.

Diğer üyelere ne tür önerileriniz olabilir?

Diğer üyelerimizin bilhassa yeni üyelerimizin forumlara katılmalarını veilgilendikleri konu hakkında soru sormalarını isterim.Gelen cevaplar herkese faydalı olacağı kanısındayım.

Bitkilerle ilgilenmek sizi nasıl etkiliyor? En çok ilgilendiğiniz türler hangileri?

Bitkilerle uğraşmak benim yaşam sebebim.Eskiden sokağa çıktığımda evler,arabalar vs.görürdüm.şimdilerse ise dışarı çıktığımda çimen,ağaç,bitki,çiçek görüyor vehatta
bunların isimleri ile güzelliklerini görebiliyorum.En çok ilgilendiğim türler Kaktüs,succulent ve lithopslar-Etobur bitkiler ve bu aralarda kaybolmaya yüztutan bitkiler olarak
selluka-Arapful-salon tülü-mum çiçeği (hepsinden edindim.)

Bitkilerle ilgilenirken yaşadığınız en ilgi çekici, trajikomik olay hangisi?

Böyle bir olay şu anda aklıma gelmiyor.

Foruma katıldıktan sonra ileriye dönük planlarınız dadeğişiklikler oldu mu?

66 yaşından sonra yapabileceğim planlar sağlıklı yaşamak

Agaclar.net toplantılarına katılıyor musunuz? Gözlemlerinizi yazar mısınız?

6.ncı ağaçlar net koşuyolu toplantısına katıldım ve çok nezih bir toplantı olduğu kanaatdeyim.Ayrıca İst.Ünv.Bot.Bahçesi gezisinde de vardım.

Bitkilerle ilgili yararlandığınız ve önereceğiniz kitaplarhangileri?

Bitkilerle ilgili olarak ağaçlar netten aldığım bilgilerinyanında Goggle dan yararlanmaktayım.Kitap okuma özürlüyüm.

Doğa ve çevre ile ilişkisini örnek aldığınız ya da örnek diye gösterebileceğiniz insanlar var mı?

Örnek olarak aldığım kimse yok fakat doğa ve çevre ile ilgili herkesin yüreğine sağlık derim.

Üye olduğunuz diğer forumlar hangileri? Agaclar.net'ionlardan ayıran özellikler ne?

Üye olarak ilgilendiğim bazı forumlar mevcuttur.Bitkiçeşitliği göz önüne alınırsa Kaktüs siteleri ve etobur siteleri v s.Ağaçlarnettin ayrıldığı fark ise Ticari site olmaması.

Bitkilerden başka ilgilendiğiniz neler var?

bu günlerde bütün vaktimi bitkiler almakta,bunun haricinde fotoğraf çekmek ve bilgisayar

Bitki, tohum, çelik paylaşımlarına katıldınız mı? Neler düşünüyorsunuz?

Paylaşım olarak bu sitede fazla olmasa da diğer bir sitede çok fazla katıldım.Paylaşım benim için yaşam şeklidir.Balzac’ın şu sözünü düstur olarak almışımdır
İYİ DOSTLUKLAR HESAPSIZ KURULUR

Forumdaki hangi üyeler sizi olumlu yönde etkiliyor, neden?

Forumdaki bazı üyeler beni olumlu yönden etkilemekte,ve yaptıklarını örnek almaktayım.İsim vermek doğru olmaz kanısındayım.

Gönüllüsü olduğunuz Sivil Toplum Örgütleri var mı? Hangileri?

Maalesef yoktur.

Doğa ve çevre konularında yapılan protestolara aktif olarak katılır mısınız, katılmak gerekir mi?

Katılmam lakin katılmak gerekir diye düşünmekteyim.

TV ve radyoda bu konuları işleyen programları yeterli buluyor musunuz, nasıl olmalı?

Yeterli bulmuyorum

Hobi bahçeleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Hobi bahçeleri benim hayalini kurduğum,fakat bir türlü nasip olmayan bir olgu.

Hepsinden sadece birer tane yazın: En sevdiğiniz;
ağaç:Çam
çiçek:gül
kitap:
şarkı: seniben ellerin olsun diye mi sevdim.
müzik grubu/müzik sanatçısı:
ressam:
şair:
film:
web sitesi:ağaçlar net

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön