View Single Post
Eski 08-07-2011, 13:04   #2
malina
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Yorumlardan google çevirileri

@ TheRastafaraman herhangi çatışmacı tutum olmadan, sana söylüyorum, neden bu kadar gitmek;
Έχει ξεπεράσει τον Ξυλούρη για να φτάσει να ξεπεράσει τους "Playing for Change"?
Bu "Değişim için oyun" aşmak için Xylouri geçmiştir?
Δεν τίθεται όμως τέτοιο θέμα.
Ama bu bir sorun değildir.
Το ζητούμενο, και αυτό που θα έπρεπε να αναρωτηθείς, είναι αν άλλη δουλειά στον τόπο μας, έχει γίνει με τέτοιο τρόπο και για τέτοιο σκοπό.
Sorun, ne kendinizi ülkemizde başka bir iş bu şekilde ve bu amaç için yapılmış olup olmadığını sormak gerek.
Και σε αυτό το σημείο, ναι!.....έχει την πρωτοτυπία!
Ve bu noktada, evet !..... özgünlük olduğunu!

@ Mastoras82

Όντως, το πρώτο "διακαλλιτεχνικό" video, έχει γίνει απο τους Αμερικάνους κάτω απο το γενικό τίτλο "playing for change", και οι οποίοι έχουν γράψει πολλά τραγούδια απο τότε, μεταξύ αυτών και το stand by me.
Gerçekten de, "değişim için oyun" genel başlığı altında Amerikalılar tarafından yapılan ve ilk "diakallitechniko" video, onları ve beni bekleme arasında, o zamandan beri birçok şarkı yazdım.
Απο εκεί πήραν την ιδέα οι Τούρκοι, και μετά ακολουθήσαμε εμείς.
Oradan Türkler fikrini aldı ve daha sonra bizi izledi.
Βέβαια, πριν ξεκινήσουμε την δική μας παραγωγή, ενημερώσαμε τόσο τους Τούρκους, όσο και τους Αμερικάνους, οι οποίοι μας ευχήθηκαν "καλή επιτυχία".
Tabii ki, biz kendi üretim başlamadan önce, biz Türkler ve "iyi şanslar" diledi bize Amerikalılar, hem de bilgilendirdi.

Όσο για επόμενο .......καλά νάμαστε και κάτι θα κάνουμε.....!
Sonraki ....... iyi bir şeyler yapmak Namaste gelince .....!

@ Georgechristakos

Δεν το γνώριζα.
Bilmiyorum.
Απλώς, το πρώτο "διακαλλιτεχνικό" (αν μπορούσα να το πω έτσι) βίντεο που είχα δει ήταν το stand by me, όπου συμμετέχουν καλλιτέχνες από όλο τον κόσμο.
Gördüğüm sadece ilk "diakallitechniko" (Öyle denebilir eğer) video dünyanın dört bir yanından sanatçıları bir araya getirerek, bana tarafından standı oldu.
Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε αυτό.
Bu söz, ben bilmiyorum.
Εγώ απάντησα εμμέσως στο rastafaraman.
Ben dolaylı rastafaraman yanıtladı.
Το θέμα είναι ότι το βίντεο είναι εξαιρετικό και εκμεταλλεύεται την ποικιλομορφία της ελληνικής μουσικής πάρα πολύ ωραία.
Noktası, video mükemmel ve çok güzel Yunan müziğinin çeşitliliği patlatır olmasıdır.
Επί τη ευκαιρία, η Μαρία Κώτη είναι από τις καλύτερες σύγχρονες Ελληνίδες τραγουδίστριες!
Bu arada, Maria Koti en iyi çağdaş Yunan sanatçıları!
Περιμένουμε κι άλλα...
Biz bekliyoruz ve daha fazlası ...

@ Mastoras82

Στην ουσία, η ιδέα αυτή δεν είναι "κλεμμένη".
Aslında, bu fikir "çalıntı" dir.
Στη πραγματικότητα, συνεργαστήκαμε με τα παιδιά απο την Τουρκία στην προετοιμασία του δεύτερού τους video με την συμμετοχή σε αυτό 2 Ελλήνων καλλιτεχνών, της Μαρίας Κώττη και του Παντελή Θαλασσινού, και αυτή η συνεργασία μας οδήγησε στο να κάνουμε κάτι αντίστοιχο στην Ελλάδα.
Aslında, bu 2 Yunan sanatçı Maria Kotti ve Pantelis deniz ürünleri katılmak için ikinci video hazırlanmasında Türkiye'den çocuklar ile çalıştım ve bu işbirliğinin Yunanistan'da benzer bir şey yapmak için bize yol açmıştır.
Άλλωστε ήταν και προτροπή των Τούρκων φίλων μας.
Ayrıca, Türk dostlarımıza çağrı oldu.

Σ' ευχαριστούμε πολύ καθώς και όλους τους υπόλοιπους φίλους, για τα τόσα θερμά σας σχόλια.
Bu yüzden çok Yorumlarınız için çok ve diğer tüm arkadaşlar teşekkür ederim.

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön