View Single Post
Eski 04-07-2011, 22:31   #388
soilless
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-03-2009
Yadırgadıklarım-1

Şimdi değerlendirme zamanı tabi ki bence; yani eleştiriye açık

kaolin konu başlığı açıldıktan sonra lilium 30 nolu mesajını yaklaşık 1 yıl önce 24 haziranda kaolin konu başlığının 1. sayfasında göndermiş.

Sn Ensar 38 no.lu mesajını 02.07.2010 tarihinde göndermiş.

Sn Sn meyvelitepe 55 no.lu mesajı ile kutlama mesajı göndermiş.

Sn Meyvelitepe 57 no.lu mesajında TALCID yani yenilebilir ilaç kullanımda kaolinden bahsetmiş.

27.08.2010 tarihinde 69 no.lu mesaj fiilkovanın, 05.10.2010 tarihli 70. mesaj Sn Sabry'nin.

Sonrasında çok hızlı bir mesaj trafiği var)Mesaj sayısı şu an belli. demekki çok önemli bir konuma gelmiş kaolin. Bence sevindirici durum.

Yukarıda örneklediklerim hiçbir şekilde eleştri değil sadece tespit konuları.

ŞİMDİ yadırgadıklarım-1;

Ben KİL GRUBU incelemelerini okudum, DPT incelemelerini okudum., 4-5 üniversite tez çalışmalarını okudum. yabancı literatürde 3-4 konu başlığını okudum. Yerli çalışmlar Türkiyedeki kaolin cevheri, özellikleri, standartları,sorunları ve tavsiyeleri üzerine idi. Yabancı kaynakalar ki 3-5 i geçmez kaolin kili tarımsal uygulamaları ve dahi yabancı otla mücadelede toprağa kaolin kili uygulaması dahil araştırmalardı.

Ama tüm okuduklarımla yerli veya yabancı toplamı 10-12 kaynakta olsa hiç bir şekilde yerli kaolin ülkemiz kaolinin sorun ve sıkıntılarında KANSOREJEN etki tehlikesi ve ihtimalini OKUMADIM.

Zengişleştirmede kimyasal liç biyolojik liç (chemical leach-biological leach) ihtiyacını okudum ama yerli kaolin cevherinin kimyasal ve de fizyolojik etkisi nedeniyle kanserojen yapısı nedeniyle pazar sorunu olduğunu okumadım.

İlk yadırgadığım konu budur.

soilless Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön