View Single Post
Eski 30-06-2011, 03:07   #308
Lilium
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Sevgili arkadaşlar,

Konu gördüğüm kadarıyla ısınıyor, nacizane araya girip bir şeyler yazma ihtiyacı duydum,
Öncelikle sevgili meyvelitepeye yazmış olduğum şu mesaj da güzel bir araştırma ya da deney yaptığından dolayı teşekkür etmiştim, hatta firma isimlerini açıklayamayabilirsin, ama içinde ne var ne yok hangisi daha iyi gibi cümleler yazmıştım, meyvelitepenin ürünlerin işimlerini de açıklayacağım cümlesini gerçekten cesaretli bulmuştum, ve daha sonraysa demekki elinde kanıtlayacağı bilgi belge kısaca envarteli var ki, bu cesareti gösterebiliyor deyip konunun nereye gideceğini izliyordum. Cesaretinden dolayı kutluyorum.

Açıklamış olduğu bilgiler güzel, tabii bu gerçekten yanlı ve taraflı değilse ki, bu konuda en ufak bir şüphem yok diye daha önce demiştim.

Sevgili meyvelitepenin bu yapmış olduğu uygulama ya da deney veya araştırma biz kulanıcılar olarak güzel yararlı bir deney, buraya kadar tamam.

Diğer tarafı, ürün sahiplerini ve meyvelitepeyi ilgilendiriyor, zira bu açıklamış olduğu değerleri kanıtlayabilmesi gerekiyor, bilemiyorum sevgili meyvelitepe bunların analizlerini yaptırdımı burada yazmış olduğu değerleri belgeli olarak uygun kuruluşlardan aldımı? Örneğin: rafine ve kalsine değildiri nasıl kanıtlayabilir, (buradaki resim ve uygulamalar kanıt kabul edilebilirmi?) gerçekten büyük bir sorumluluk alarak bunları açıklaması büyük bir cesaret.

Benim de sevgili ensardan sunShader telebim olmuştu, sağolsun acemi caylak gönderdi, Diğer ürünleri hiç kullanmadım aralarında hiçbir kıyas edemem öyle bir deneyimim yok.

sunShader deneyimimi en açık olarak sizlere şöyle anlatabilirim.

Taral ilaçlamam bir iki oldu arıza yapıyordu, hatta bu arızalardan dolayı ceviz iç kurdu için attığım madex ilacımı atmakta geçikmiştim ikide bir pompam rıza yapıyordu zar zor tamir ettire ettire ilacı attım, bu esnada kaolin kilimide sevgili ecemi caylak (usta) gönderdi hemen ertesi günü gidip atmak istedim, anlatıldığı gibi önce kaolini on litrelik suda erittim, eritirken de sanki böyle bir şeyler (tartışma) olacakmış gibi pür dikkat ederek söylenen tariflere göre hazırlamaya çalıştım, kaolini on litrelik suda erittikten sonra yarıya kadar su dolu olan tanka dökmeden önce 15- 20 dakika kadar bekledim acaba dibe çökme yapacakmı diye, bu kadarlık zaman zarfında çökme yapmadığını görünce tankta da zaten karıştırıcı var durduk yerde çökme yapmadıysa karıştırıcıyla yapmaz diyerek kaolini tanka ilave ederek ağaçlara atmaya başladım, tam olarak saymadım ama 10 veya 15 ağaca atmıştım ki, pompam aynı arızayı tekrar gösterdi, eyvah kaolin tankta kaldı ne olur açaba endişesi taşıyordum, pombayı tamir etirmem iki gün sürdü, tankı nasıl boşaltacağım bu çökmüştür düşüncesiyle tankın içerisine (Tank200 litrelik mavi bidon) bir sopa sokup karıştırıp ne durumda olduğuna bakmak istedim, sopayla karıştırdığımda dibe çökmenin olduğunu hiç hissetmedim, bir iki karıştırmayla gayet normal gördüm, motoru çalıştırıp ağaçlara atmaya başladım, Motorum arıza gösteriyor dedim ya tekrar aynı arızayı gösterdi yine yarıda kalmıştı, kaolin yine tankta kaldı, ertesi gün(Bügün) pompanın tamiri olmayacağı için arkadaşımdan bir motorlu sırt pompası alarak tankta kalan kaolini boşaltıp ağaçlara atarken . Buradaki yazışmaları bildiğim için üstüm başım ellerim kirli akşamda olmuştu acele ediyordum, kolini eritip üç gün bekleyip tanktan kovaya kovadan pompaya döktükten sonra dibinde tortu kalıyor kalmıyoru görüntülü olarak çekeyim dedim ve Name:  ABCD0001.JPG
Views: 1854
Size:  46.5 KB, benim fazla tecrübem yok bu tortuysa tortudur arkadaşlar.

İkinci bir şey daha denedim kaolini yani sunShader i hiç suda eritmeden direk sırt motorunun ağzına süzgeçine dökerek çeşmeden gelen suyla bir cubukla karıştırarak motorun tankına koyup rahat bir şekilde tıkanma göstermeden hatta bittikten sonra tankın dibi ne alemde diye baktım, hiçbir kalıntı yoktu.

Bu ürün hakkında iyidir kötüdür hakkına sahip değilim, içinde ne var ne yok ne kadar kaolin var ne madde var, refinemidir kalsinemidir gibi kesin verilere ulaşabilmem beni aşar bilgisine de sahip değilim, başka ürünlerle de kıyas etme imkanımda olmadı, sadece kullandığım ürün hakkında bir kaç gündür yaşadığım olayı anlattım.

Ağaçların resimlerini geç (Akşam) olduğundan ve tam olarak kuruyamadığıdan çekemedim yarın çekmeye çalışaçağım, bende merak ediyorum açaba sevgili meyvelitepenin dediği gibi yaz ortasında kar yağdırabildik mi.
Yarın ola hayır ola inanın bahçemi şimdi daha çok merak eder oldum.

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön