View Single Post
Eski 23-06-2011, 10:38   #24
selime
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-08-2010
Herkese merhabalar, bir yıldır üye olmama rağmen bu bölümü yeni gördüm. Gerçi uzun süredir de kimseler uğramamış anlaşılan. Ben bahçe işleri, temizlik, ufak kızım derken mutfaktaki en büyük yardımcım mikrodalga fırınım diyebilirim, en büyük özelliğide içindeki kek, yemek, kahve, haşlanacaklar.....ne olursa olsun bahçede ot almayamı daldınız, ya da küçük kızınızlamı ilgileniyorsunuz, ya da kapıda biri adresmi soruyor yemeğinizin yanıp dibi tutmuyor, saatlerce ocak yanmıyor, otomatik kendi kapanıyor.
Benim en çok sevdiğim yönlerinden biri de bahçeden topladığım yeşillikleri tepside, sofrabezinde ordan oraya günlerce taşımak zorunda kalmamam. Yeşillikleri (maydonoz, nane, kekik, limon otu, pasiflora yaprağı, ekinezye, feslikan, ısırgan otu, siz geliştirebilirsiniz) yıkayıp suyu süzülünce bir de kağıt havlu ya da mutfak havlusuyla kalan suyunu emdirip yapraklarını ayırınca ver elini mikrodalgaya. Koyduğum yeşilliğin oranına göre maksimum ısıda iki ile dört dakika arasında kurumuş yeşillikleriniz hazır.Aklımdayken sevenler için mikrodalgada çökelekte kurutabilirsiniz, yaşının üzerine az yağ,soğan, maydonoz, kırmızı toz biber koyup mikrodalgada iki dakikada kavurma işlemini yapabilirsiniz kahvaltıda bardaklara çayı dolduasıya kadar sıcak sıcak hazır olur.Herkese afiyet olsun...

selime Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön