View Single Post
Eski 23-06-2011, 08:58   #1
handeninbalkonu
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-06-2011
Süpermarketten kurtarılan bitkiler hakkında

Merhabalar,

Öncelikle zahmet edip linki tıklayanlara teşekkür ederim. Dün kızımla yürüyüş yaparken, yanlış anlaşılmalara yol açmamak için ismini vermeyi tercih etmediğim bir süpermarkete gittik. Alışverişimizi yaparken dikkatimi orada satışa sunulmuş olan çiçekler çekti. Çiçeklerin çoğu oldukça güzel görünüyor olmakla beraber bir kısmı ne yazık ki hastalanmış ve ölmek üzereydi O sırada oralardan geçen bir yetkiliye ölen çiçeklerini ne yaptıklarını sordum ve attıklarını söylediler. Bunun üzerine ben de o attıkları çiçeklere talip olduğumu söyledim. Bundan sonra her hafta ortak anlaştığımız bir günde onlar atacakları çiçeklerini atmak yerine bana verecekler ben de evimde onları hayata döndürmeye çalışacağım. Bu durumun tam ağaçlar.net'e uygun bir konu olduğunu düşündüğüm için bu başlık altında da bu bitkilerin adları, hastalıkları, uyguladığım tedavi yöntemleri ve sonuçları hakkında sizleri bilgilendirmek istiyorum. Belki bir ucundan tutar yardım eder, belki de bilgilenir aynı hastalıklardan muzdarip çiçeklerinizi kurtarırsınız. İlk yazımı ilk çiçeklerimi almamdan hemen sonra başlatacağım ama sizden ricam buraya böyle bir başlık ile ilgilenip ilgilenmeyeceğinizi yazmanız. Çünkü eğer ilgi çekmeycekse boşuna bu güzel forumu meşgul etmek istemem

handeninbalkonu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön