View Single Post
Eski 10-06-2011, 12:10   #1
bıcırık
Ağaç Dostu

bıcırık's Avatar

Giriş Tarihi: 11-04-2010
bıcırık/teras

Sevgili dostlar bir yılı aşkın bir süredir sizleri izliyorum...Tohum çelik paylaşımlarına katılıyorum...

Çiçek deneyimlerim geçmişe dayansa da hiç bu boyutta olmamıştı..Sebze deneyimlerim ise ağaçlar net ile başladı...Çiçek olayı zaten kendini aştı...Hatta külahlandık bile...

Çocuklar beni uyarıyor dışarıda gördüğümüz her bitkiden edinemeyiz anne lütfen kendine hakim ol diye...

Haberleri yok ben İnternet de gördüğüm her bitkiye merak salıyorum...Nasıl edinebilirim araştırıyorum...

Geçen gün eşim soruyordu biz bu kadar saksıyı ne zaman aldık hanım diye...Kızım cevap veriyor...Babacım annem her seferinde bir kaç saksı almam lazım canım diye alıyor, Sende ne kadar aldığının farkına bile varmıyorsun.Sonuç bu işte...(Laf aramızda bir yıldır bu evdeyiz ve rahatlıkla bitki edinebileceğim alanlarım oluştu.)

Ve gerçekten ihtiyaca göre alıyorum ve bir kaç saksı lazım oluyor... Kendime engel olmaya çalışıyorum ama o kadar güzeller ki ancak bu kadar oluyor...

Daha clemantisler ve haseki küpesi aşkından yanıyorum..Yüzlerce haseki küpesi tohumu telef etmiş birisi olarak istemeye de almaya da cesaretim kalmadı...Artık fidan arıyorum gittiğim her serada...

Evdekiler bana kızmalarına rağmen clemantis ve haseki küpesini ilk gördüklerinde alacaklarını söylüyorlar...

Onları bile yıldırdım yani...

bıcırık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön