View Single Post
Eski 06-03-2007, 12:31   #30
sdcrmn
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-03-2007
balkonda kiraz domates ve süs biberi

Merhaba foruma yeni katıldım ve Selahattin Bey'in yazdıklarını okudum. Tekrara neden olmak istemiyorum ama bu konuda çok tecrübesiz ve beceriksiz olduğum için bazı sorularım olacak. Balkonda domates,kiraz domates ve süs biberi yetiştirmek istiyorum:

1) Praktiker gibi marketlerde satılan tohumlar güvenilir midir? Ziraatten alsak daha mı iyi olur?
2) Süs biberi için acısız **** az acılı tohumu nereden bulabilirim?
3) Marketlerdeki hazır topraklara ekebilir miyim? Gübre kullanmam gerekir mi mutlaka?
4) Özel fideleme kaplarına ekebilir miyim tohumları? Kaplar çok küçük,her kaba 1 tohum mu ekmeliyim?
5) Pulverize sulama ne demek?
6) Tohumları ekince direk balkona koyabilir miyim? Ankara'da yaşıyorum, geceleri hala soğuk. Üzerine streç geçirsem de balkon da zarar görürler mi acaba?
7) Fideleri saksıya alırken 40 cmlik çapında bir saksıya kaç fide dikmek gerekir?
8) Fideleri saksıya aldıktan sonra ne zaman meyve vermeye başlar? Senede 1 kere mi ürün verir? 40 cmlik saksıdan ne kadar domates alabilirim mesela? Daha sonra yeni tohum eksem mevsimi dışında da yetiştirebilir miyim?

Kusura bakmayın çok uzun oldu ve belki çok basit sorular sordum ama aklıma takılıyor. Eğer beni aydınlatırsanız hemen yetiştirmeye başlayacağım. Şimdiden teşekkürler...

sdcrmn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön