View Single Post
Eski 31-05-2011, 16:16   #20
danışman_32
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2011
limon78 tuta için renk tuzakları ve feromon tuzakları bulunmakta bu tuzaklar (seralar) için yukarıya asılır velakin belirli bir noktaya koyulur bu tuzakların asıldığı koyulduğu yerden toprak mesafesinden 1 metre 25 cm olması istenir tuta akşam serin saatlerde uçması için belirli bir açıyı tercih ediyor buda 1 metre 25 cm (ispatlanmıştır) 4 seneden beri danışmanlık yaptığım üreticelerde (domates seraları) genelde tuta belirli bir mesafede ilk önce uçuyor beslendikçe daha yukarıdaki meyvelere doğru uçuş yapıyor buradaki 1 metre 25 cm kastım tutanın kelebeğinin ilk dönemlerde zarar yapmaya başladığında ilk zarar yapacağı mesafede ona yakın bir noktada bulunan tuzaklara yönlendirerek %20 lik bir popülasyon kaybına (tutanın) ergininde kayıp verdirebilmek ilaçlada ve diğer yöntemlerdede bu zararlıyı kontrol altına almak

bayilerin sadece tuta ilacı demesi çok normal ticari kaygısı olan her insanın ticari doktorinleri ve fiilleri olacağını unutmayın size ergine ve larvaya yönelik mücadele yerine sadece 1 ilaç vereceklerki siz devamlı onlara gidip sürekli ilaç alacaksınız tam ve kesin mücadele yerine tutanın daha çok zarar yapmasına seyirci kalacaksınız diğer bir husus ilaç bayilerinde teknik alanda özellikle tuta alanında yetenekli ve bilgili insanların olmayışı ve en önemlisi yetiştiricilik yapmıyor olmaları size şunu açıkca söyleyebilirim ki 2500 m2 alanda domates yetiştiriciliği yapıyorum 100 dekara yakında danışmanlık yaptığım örtü altı sera alanları var ama bu ülkede inanki bilgisayar alanından mezun olmuş insan ilaç bayisinde size ilaç satıyor vede üzülerek size söylüyeyim mühendise ne gerek var diyor bu sebeple İŞ BİLENİN KILIÇ KUŞANANIN

sizin ricanızı kırmayarak larvaya ve ergine yönelik ilaçlama programı veriyorum

bio-kitin larva
cascade - ergin
sumipleo - larva
avaount- larva
proclaim - larva
steward-larva
decis - ergin
altacor - larva
Destorey- plus (mcrs)-ergin
neemAzal - ergin
voliam targo - ergin