View Single Post
Eski 28-05-2011, 18:34   #1292
limon
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Sağolun Nurcan Hanım. Saksıya almayı kafama koymuştum çünkü defalarca yer değiştirmeme rağmen bir türlü yer beğendiremiştim. Saksıda yer değişimi daha kolay olacak.

Vildan hanım, geçen toplantıya getirdiğiniz kum zambaklarının tohumlarından 2-3 tanesi bana kalmıştı. 4 tohumdan 3'ü çimlendi ve çok güzel gelişiyor. Hiç nazlı değilmiş ve oldukça da hızlı büyüyorlar. Fotoğrafını çekecektim ama unutmuşum.

Bugün sizin isteğiniz üzerine bir kaç fotoğraf çektim.

Clematislerim açmaya başladılar, Beyaz iri çiçekli tür, Clematis 'Madame Le Coultre'
Name:  IMG_8732.JPG
Views: 1520
Size:  52.9 KB

Sevgili Hozat'ın hediyesi Heuchera'nın bir türü, Forumdaki İzmirli arkadaşlardan adına 'İzmir Oyası' dendiğini de öğrendim. Fosforlu, şahane bir çiçek rengi var. Minik çiçekler 50 cm kadar dalın üzerine sıralılar. Saksı çok dolu olduğundan görünmedikleri için yapraklarını çekmedim ama aynı sardunya yaprağına benziyorlar.
Name:  IMG_8714.JPG
Views: 1505
Size:  54.9 KBName:  IMG_8723.JPG
Views: 1382
Size:  44.1 KB

Komşumun hediyesi "WEIGELA-Gelin Tacı" bitkisinin sadece bir dalının ucunu fotoğraflayabildim. O kadar yoğun çiçeklendi ki bitki taşıyamıyor, yerlere yatıyor.
Name:  IMG_8720.JPG
Views: 1358
Size:  55.6 KB

Geçen yıl aldığım "Filbahri" bahçemde ilk kez çiçeklerini açıyor. Çok güzel kokuyor çoook...
Name:  IMG_8718.JPG
Views: 1321
Size:  46.9 KB

limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön