View Single Post
Eski 14-05-2011, 10:46   #13
takorof
Ağaçsever

takorof's Avatar

Giriş Tarihi: 08-04-2011
Evet, gerçektende çok önemli, ben bu siteye yeni katılan bir doğa dostuyum. Kendimi tanıtma yazımda da belirtmiştim, geçtiğimiz yıl, Yalova'nın bir köyünde,büyük bir bahçenin içerisinde bulunan, tek katlı köy evimi satın aldığımda, korkudan evin içerisine girememiştik. Çünkü evin yaşlı sahibi hayatını kaybettikten sonra, geride bıraktığı 4 çocuğundan hiçbiri ev ile ilgilenmemiş, yaklaşık 8 yıl kapalı duran ev ve bahçe de, metruk bir hal almıştı. Daha sonra tapu aşamasında karşılaştığım, evin sahibinin , büyük oğlunun ( 60 Yaşlarında) bana söylediği bir söz, aynen burada konuştuklarımızı doğrular nitekilteydi adeta. ''Rahmetli Babam'' dedi, ''bize hayatı boyunca toprak ve bahçe sevgisini hiç aşılamadı, bizde büyük şehirin hengamesinden kurtulup, buralara gelmeyi hiç düşünmedik, hatta, babam hayatını kaybettikten kısa bir süre sonra, yeğenimle buraya gelip, bahçeye şöyle bir bakıp, biz burlarda yapabilirmiyiz ? acaba diye düşünürken, otların arasından fırlayan bir fare ve ikimizin birden yerimizden zıplamamız, bizim buralara ait olmadığımızın delili olmuştu''
Bende bunları dinledikten ve etrafımdaki çeşitli örnekleri gördükten sonra, anladım ki, sadece sizin sevmeniz, doğal hayatta yaşamaya yetmiyor.Öncelikle eşinize, ardından da çocuklarınıza bu hayatı sevdirmek zorundasınız.
Şimdi, 4 yaşındaki oğlumuzun, bahçeye gitmek için, hafta içi günleri sayar hale gelmesi, eşim ve benim için inanılmaz bir mutluluk, çünkü, tavukların yemini vermek, yumurtaları toplamak,çiçekleri sulamak, çim biçerken bana yardımcı olmak, O'nun en önemli görevleri...

takorof Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön