View Single Post
Eski 13-05-2011, 13:57   #23
Lunlun
Ağaç Dostu

Lunlun's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gçakar Mesajı Göster
5-6 yıl önce tanıştığım bu böcekle mücadelede basınçlı su çözüm olmamıştı.Ölmeden, alt dallara veya toprağa düşebilen böcekler tekrar çoğalıyordu.Ayrıca basınçlı su nazik tomurcuklara da zarar verebiliyor.Sizin yaptığınız gibi kağıt mendillerle, içlerindeki böcekleri de ezecek şekilde silmek, mümkün olmayan yerlerde tomurcukları koparmak, çiçeksiz geçen o yazımı zehir etmişti.Bir daha bu böceklerle karşılaşmadım.Sizde tomurcuklar için üzülmemeye çalışın.Bitkilerinizi sağlıklı tutabilirseniz tekrar tomurcuklanırlar.Kolay gelsin. Selam ve sevgiler...
Teşekkürler gçakar. Topyekün bir mücadele başlattım. Bahçede de maydanozlarda gördüm bu böceği, hemen elle müdahalede bulundum. Kurnaz böcek tomurcuk kısma yakın yerlerde yaşamayı seviyor anlaşılan. Çin karanfilimde daha sonra da başka tomurcuklarda buldum ama koparmadan hallettim bu defa. Böcek ilk günlerde sarımsı turuncu renkte oluyor, büyüdükçe sarımsı yeşil renk alıyor. Benim bulduklarım daha çok sarımsı turuncu renkte olanlardı. Gözleme devam ediyorum. Herkese kolaylıklar dilerim. Saygılar

Lunlun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön